Novinky v Českém slavíkovi: Co prozradil režisér Pepe Majeský?

Český slavík 2022 chystá velkolepou show plnou hvězd a novinek. Poprvé nebude TV Nova pouze vysílatelem, ale náleží jí veškerá práva, a proto může celý večer probíhat přesně podle jejích představ. Co se chystá k 60. výročí hudební ankety, prozradil kreativní producent a režisér Pepe Majeský.

Letos uplyne 60 let od předávání prvních slavičích cen. Čím pro vás tato anketa popularity je?

Přiznám se, že ke Slavíkovi cítím určitou nostalgii. Režíroval jsem v minulosti čtyři nebo pět ročníků. Vnímám to jako velmi prestižní anketu, a když na tom mohu pracovat jako kreativní producent a režisér, tak je to taková třešnička na dortu v rámci mé práce. Líbí se mi, že spolu s televizí mohu vybrat interprety a podílet se na všech tvůrčích složkách. Na Českého slavíka se velmi těším, chceme ho posunout, opět někam dál, když už máme jubileum šedesáti let od prvních předávání těchto cen.

Máte bohaté zkušenosti s režírováním přímých přenosů a různých velkých show. Jaký bude letošní Český slavík?

Český slavík bude velkolepý. Jak jsem říkal, od prvního předávání cen uplyne šedesát let, a tak si myslím, že si ten přenos zaslouží, aby byl událostí roku. Zveme všechny, kteří měli se Slavíkem v minulosti co do činění. Mohu slíbit vystoupení nejlepších interpretů. A přidali jsme jednu backstage room, kde bude Tereza Pergnerová hovořit s legendami české populární hudby. Bude to opravdu velké.

Můžete prozradit některá jména, která diváci na galavečeru uvidí?

Mohu prozradit, že vystoupí skupina Olympic. Budou tam loňští vítězové Ewa Farna a Marek Ztracený a účast potvrdil i Jirka Korn. Máme i další jména, ale nechci vše prozrazovat. Mám radost,, že na Slavíkovi se bude hrát opět živě.

Český slavík je především oslava hudby, ale nedávno zemřela držitelka devíti Zlatých slavíků Hana Zagorová. Upravujete v souvislosti s odchodem legendární zpěvačky program večera?

Samozřejmě, že na Hanku Zagorovou, legendu československé pop-music, myslíme. V současné době upravujeme program, abychom ji přímo v přímém přenosu zaslouženě uctili.​

Moderace se opět ujmou Aleš Háma a Ondřej Sokol. Proč jste si vybral právě je?

S Ondrou a Alešem se znám už velmi dlouho. Máme společný pohled na televizní zábavu a společný druh humoru. Jsme trojice, ve které se nám velmi dobře spolupracuje. Oba patří k současné moderátorské špičce v Česku. Oni si velmi sedli. Jsou vtipní, pohotoví, ale zároveň k Českým slavíkům přistupují s patřičnou důstojností. Vnímám je jako záruku zábavy.

Svou roli na galavečeru bude mít také Tereza Pergnerová, která je pro určitou generaci velmi silně spjatá s populární hudbou.

Tereza Pergnerová už v minulosti Českého slavíka moderovala a je velmi spojená s hudbou díky moderacím hudebních pořadů. Je to vtipná a šarmantní žena, velká profesionálka, která bude ve VIP backstage zpovídat české hudební legendy.

Anketa trvá 60 let, ale prošla určitým vývojem. Jaké jsou největší novinky letošního ročníku?

Nové je hlasování a máme i novinky v kategoriích. Určitě bych chtěl zmínit, že jsme se rozhodli založit síň slávy. Do ní bude uveden vždy někdo - legenda, kdo se zasloužil o rozvoj, vznik nebo podporu české hudby.

Na velkolepý galavečer s vystoupením nejlepších českých interpretů se můžete těšit už 12.listopadu 2022.

Galerie

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady