Podpořte mladé talenty v anketě Český slavík 2022: Toto jsou nominovaní na Objev roku

Televize Nova na sobotu 12. listopadu připravuje kulturní událost roku. Budou se udělovat ceny Český slavík – legendární hudební anketa a ocenění fanoušků pro české umělce. V rámci slavnostního večera vystoupí všichni loňští vítězové Marek Ztracený, Ewa Farna a kapela Mirai i stálice české pop music jako Olympic nebo Jiří Korn. Vůbec poprvé v historii ankety na galavečeru zahraje skupina Lucie. Nový je také systém hlasování a na jednoho z hlasujících čeká výhra v podobě luxusního auta!

Diváci mají letos opět možnost svými hlasy podpořit své oblíbené interprety a také rozhodnout o tom, kdo se stane Objevem roku. Vybírat mohou mezi zpěvákem Calinem, zpěvačkou Annet X a skupinou We Are Domi, ve které zpívá Dominika Hašková.

Calin
Brněnský zpěvák a rapper Calin se řadí mezi přední představitele alternativního rnb na československé scéně. Hudbě se začal věnovat už okolo 13–14 let. Jeho první singl „Víc už nic” vyšel v lednu 2016. Tuto první vlaštovku doplnil o dva měsíce později videoklipem s filmovou atmosférou k hitu „Blíž“. Skvělým hudebním, a hlavně vizuálním provedením si řekl o pozornost známějších interpretů.

We are Domi
Česko-norská tříčlenná skupina  We are Domi se skládá ze zpěvačky Dominiky Haškové, dcery hokejového brankáře Dominika Haška, norského kytaristy Caspera Hatlestada a klávesisty Benjamina Rekstada, kteří pocházejí z Norska. V polovině května ROKU 2022 We Are Domi reprezentovala Českou republiku ve finále soutěže Eurovize s písní „Lights Off“.

Annet X
Zpěvačka Annet X je milovnicí módy a hudby, což zřejmé z jejího profilu na Instagramu. Než se vydala hudebním směrem, dostala se do povědomí jako bloggerka a youtuberka. Hudbě se věnuje již od svých 8 let a její singl „Taktomabyt", který vydala v roce 2016 dosáhl na YouTube na téměř 7.5 milionu přehrání. Na písničce spolupracoval zpěvák Ben Cristovao. První album vydala v roce 2020 s názvem Až budu velká, chci být Aneta Charitonova. Deska získala nominaci na cenu Apollo.

​​Novinkou letošního ročníku je systém hlasování. Tím jediným možným způsobem je vyplnění formuláře na webových stránkách www.ceskyslavik.cz. Každý může až do konce října hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Vždy maximálně pro šest interpretů. Jednomu umělci nelze dát více než jeden hlas. Na jednoho z hlasujících čeká výhra v podobě luxusního auta!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady