Další ročník Noci filmových nadějí je tady. Přináší mnoho novinek!

Již tradiční projekt TV Nova Noc filmových nadějí, který vstupuje do svého 14. ročníku, přináší letos plno novinek. Vedle soutěžních kategorií bude TV Nova pod záštitou NFN podporovat nejen studentskou tvorbu v oblasti filmové a televizní tvorby, ale zároveň bude v průběhu roku pořádat odborné workshopy a natáčet vzdělávací rozhovory s lidmi z televizního a filmového průmyslu.

Od soboty 1. května se mohou studenti přihlásit do všech kategorií soutěže Noc filmových nadějí. Novinkou je nová kategorie Natoč noirový film ve spolupráci s Noir Film Festivalem, jehož je TV Nova hlavním mediálním partnerem. Studenti musí v rámci soutěže natočit maximálně sedmiminutový film v žánru noir. Nejlepší filmy budou promítnuty v rámci festivalu Noir Film Festivalu, který se uskuteční od 19. do 22. srpna 2021 na hradě Český Šternberk, kde bude i vyhlášen vítěz této kategorie. Cena pro vítěze je 50 000 Kč.

Veškeré informace k soutěži v jednotlivých kategoriích: animace, dokument, hraný film a film pro filmaře do 15 let, scénář a natoč noirový film naleznou studenti zde: https://tv.nova.cz/noc.

„TV Nova úzce spolupracuje s filmovými školami již řadu let. Noc filmových nadějí je pro nás již stálicí a vždy rádi vidíme, že kreativita studentů je stále inspirující pro nás všechny. Těšíme se na další soutěžní snímky a samozřejmě na slavnostní vyhlášení na konci roku,“ říká Radmila Jirkovská, ředitelka sekce řízení lidských zdrojů.

V rámci celoročního projektu NFN bude TV Nova pořádat i několik akcí pro odbornou veřejnost v podobě expertních workshopů. Během celého roku bude produkční tým natáčet krátké rozhovory s lidmi z televizního a filmového průmyslu a průběžně je zveřejňovat na stránkách festivalu. Vznikne tak souhrn přednášek o audiovizuální tvorbě, které budou dostupné všem.

„Považujeme za přirozené, jako lídři televizního trhu, podělit se se studenty a odbornou veřejností o hodnotné know-how našich kolegů a nabídnout jim příležitost nahlédnout do naší kuchyně. Je to zajímavé propojení pro nás i pro ně. Prohloubení spolupráce a příprava dalších projektů v rámci Noci filmových nadějí je proto logickým krokem,“ uvedla Hana de Goeij, ředitelka sekce CSR.

Ke konci roku proběhne tradiční vyhlášení vítězů Noci filmových nadějí 2021 a TV Nova opět nasadí do vysílání pořad, který bude obsahovat výběr nejlepších přihlášených studentských filmů. Na obrazovku se také vrátí pořad Noc filmových nadějí – vycházející hvězdy, který bude Nova Cinema vysílat 27. listopadu a zaměří se na vítězné filmy v jednotlivých kategoriích.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady