Zachraň hospodu, předplať si pivo!

Zachraň hospodu, předplať si pivo!

Aktuální opatření mají na české hospody a restaurace katastrofální dopad. Hospod je v Česku přibližně 50 tisíc, více než 90 % z nich je momentálně zavřených. Řada z nich přistoupila k propouštění zaměstnanců, některé podniky se ze současné krize pravděpodobně už nevzpamatují. Podle odhadů klesnou celkové roční tržby o více než 40 %, pokud se hospody a restaurace vrátí k běžnému provozu v červnu

Některé podniky se snaží se situací vyrovnat alespoň formou prodeje hotových jídel a piva přes výdejní okénka, jiné využívají rozvážkové služby. Omezené příjmy ale většinou nestačí ani na pokrytí nejnutnějších nákladů. „U mnoha podniků reálně hrozí, že po skončení současných opatření již znovu neotevřou,“ říká František Šámal, předseda Českého svazu pivovaru a sladoven. Celý sektor včetně návazných provozů přitom zaměstnává zhruba 250 tisíc lidí a mnohé podle svazu již ohlašují propouštění.

I proto vznikla iniciativa Zachraň hospodu!, se kterou přichází Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery. Na webových stránkách www.zachranhospodu.cz se mohou zapojit hospody a restaurace i jejich zákazníci. Prostřednictvím systému si lidé budou moci koupit poukaz, který v hospodě nebo restauraci uplatní poté, co přestanou platit aktuální opatření a hospody znovu otevřou. Aktuálně je do iniciativy registrováno téměř 1400 hospod, přes 900 z nich je systémově ověřených.

„Vítáme každou aktivitu, která hospodám pomůže. Rozhodli jsme se proto podpořit iniciativu Zachraň hospodu!, která restauracím umožní přežít do doby, než se budou moci znova otevřít. Vyzývám proto všechny, kteří se těší na pivo ve své oblíbené hospodě – navštivte www.zachranhospodu.cz a podpořte ji zakoupením poukazu,“ vyzývá Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje, který tuto iniciativu také podporuje.

Štamgasti tak mohou podpořit svůj oblíbený podnik tím, že si přes web zakoupí poukaz na pivo, které si vypijí později. Tím pomohou hospodám a restauracím překlenout složité období a umožní jejich částečný provoz. „Uvědomujeme si, že situace je především pro oblast pohostinství velmi vážná, proto se snažíme pomoci. Česká hospoda byla vždy součástí naší pivní kultury i centrem společenského života. Doufáme, že se nám společně podaří toto nepříznivé období přečkat, ať se můžeme zase brzy setkat nad půllitrem točeného v oblíbené hospodě,“ uzavírá emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Sdílet

Nejnovější videa

Články