Další díl pořadu Nova je s vámi bude věnován mýtům a faktům o koronaviru! Zapojit se můžete i vy

Další díl pořadu Nova je s vámi bude věnován mýtům a faktům o koronaviru! Zapojit se můžete i vy
Zdroj: TV Nova

V pondělí 6. dubna ve 21:15 se diváci televize Nova dozvědí, čemu lze ohledně koronaviru věřit a na jaké zprávy si dát naopak pozor. Tématem tohoto dílu jsou totiž mýty a fakta. Poslední dobou vzniká o onemocnění mnoho výmyslů a internetem se šíří spousta nepřesných informací. Zprávy se mění a vyvíjejí ze dne na den a situace se stává dosti nepřehlednou. Pořad ověří některé lživé nebo nepřesné informace, které momentálně mezi lidmi kolují, a poradí, kde najít zaručená fakta. Průvodcem opět bude Rey Koranteng.

Možná jste i vy už někde narazili na zprávy typu: Koronavirus je uměle vytvořený a unikl z laboratoře nebo, že koronavirus nelze chytit za hezkého počasí na slunci. Nebo jste snad někde zaslechli, že Evropská unie záměrně v boji proti této nákaze nepomáhá? Oblíbené jsou také informace o tom, že do Benátek připluli delfíni. Tušíte správně – to všechno jsou hoaxy.

Hlavním hostem dnešního pořadu bude věhlasný německý epidemiolog – virolog Alexander Kekulé. Přes Skype proběhne rozhovor s eurokomisařkou Věrou Jourovou. V reportáži se také dozvíme, že se někteří občané snaží vyhýbat lidem z Litovle, která byla donedávna v karanténě. Obávají se totiž, že by se od nich mohli nakazit. Seznámíme se s organizací Elpida, která pomáhá seniorům. Provozuje i telefonickou linku, kde ohroženým seniorům radí, pomáhá a krátí jim nudu. Velmi zajímavý bude také rozhovor s autorkou knihy Průmysl lži. V deníčku celebrit se podíváme k muzikálovým hvězdám Michaele a Romanovi Tomešovým, kteří divákům pošlou píseň.

I dnes do 17 hod je možné zasílat své dotazy na e-mail novajesvami@nova.cz. Odpovídat dnes bude epidemiolog Rastislav Maďar z Ústava epidemiologie a ochrany veřejného zdraví. Nebojte se zeptat na to, co vás v souvislosti s epidemií koronaviru zajímá.

Videa, jak právě vy trávíte svůj čas doma, můžete nahrávat na novaplus.cz. Zůstaňte s nám. Nova je s vámi!

Pořad Nova je s vámi v pondělí ve 21:15 a ve středu ve 21:35 na TV Nova!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady