Jaké vynálezy jsme dali světu? V boji s pandemií pomáhají zlaté české ručičky!

Ve středu 1. dubna ve 21:35 se mohou diváci televize Nova těšit na další díl publicistického pořadu Nova je s vámi s Reyem Korantengem.

Jak si zlaté české ručičky dokázaly poradit s pandemií? Jaké vynálezy a léky dokázali Češi vymyslet a dát světu? A jak se vypořádat s vychytralými podvodníky, kteří se snaží situace zneužít? Na tyto a další otázky bude odpovídat Josef Šedlbauer z Technické univerzity v Liberci, která se proslavila rouškami z nanovláken. Pavel Doležal z iniciativy Covid19cz uspořádal úspěšnou sbírku na plicní ventilátory. Přiblíží nám, jak postupoval. Hostem pořadu bude také ministr vnitra Jan Hamáček. I dnes nás potěší milá píseň, kterou tentokrát zazpívá Richard Krajčo se svou ženou. Sestřičkám a lékařům poděkuji za jejich obětavou práci oblíbení herci ze seriálu Ordinace. Chybět opět nebude ani inspirace v podobě receptu. Dnes bude vařit Roman Staša z MasterChefa.

Diváci mohou opět zasílat své dotazy dnes do 17 hod na e-mail [email protected] Odpovídat dnes bude tiskový mluvčí z České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. Poradí například, jak současnou situací bezpečně proplout a nenaletět klamavým prodejcům. Nebojte se zeptat na všechno, na co vám představitel ČOI může odpovědět!

Videa, jak právě vy trávíte svůj čas doma, můžete nahrávat na novaplus.cz přes formulář ZDE. Nejste v tom sami. Nova je s vámi!

Pořad Nova je s vámi v pondělí ve 21:15 a ve středu a v pátek večer ve 21:35 na TV Nova!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady