Nova je s vámi a opět vám poradí! Co dělat, když vás v době epidemie začnou bolet záda nebo zuby?

Nova je s vámi a opět vám poradí! Co dělat, když vás v době epidemie začnou bolet záda nebo zuby?

V pondělí 30. dubna ve 21:15 uvede televize Nova další díl publicistického pořadu Nova je s vámi. Ukáže, jak vypadá život v první linii boje s pandemií, a přiblíží osudy lidí, kteří kvůli našemu zdraví nasazují vlastní životy. Dále poskytne informace, jak se v dnešní situaci objednat k lékaři. Živě vysílaným pořadem provádí moderátor Rey Koranteng.

O své názory se s diváky podělí člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler. Docent Martin Balík ze Všeobecné fakultní nemocnice popíše, jak se daří první léčba pacienta s koronavirem v Česku za pomoci experimentálního léku Remdesivir. V reportáži se podíváme do Litovle, kde končí karanténa, na slavnostní jízdu, která je poděkováním všem, co pomáhali. Je na co se těšit! Aleš Háma zazpívá lékařům a sestřičkám písničku, kterou jim složil jako poctu. „Mám teď čas pracovat na svých písničkách. A tak když jsem doma seděl u piana, sám mi naskočil tenhle motiv, a já si začal spontánně prozpěvovat něco o sestřičkách, na které poslední dobou hodně myslím. Jsou to pro mě hrdinky, jak všechno zvládají. Práci, rodinu, nákupy, děti…,“ říká Aleš Háma.

Dále se spojíme s panem Kurkou, kterého jsme sledovali v prvním dílu, kdy ho odvezli do nemocnice s diagnostikovaným koronavirem. Byl na tom tehdy velmi špatně, ale po dvou týdnech se zotavuje. Sledovat budeme také herečku Marketu Hausnerovou. Původně vystudovanou zdravotní sestrou, která se nyní rozhodla nastoupit do nemocnice jako záloha. Podíváme se, jak bude vypadat její první den v práci. Kuchař a porotce z MasterChefa Přemek Forejt přijde k vám do obýváku se svým speciálním receptem na výbornou krupicovou kaši.

I dnes do 17 hod mohou diváci zasílat své dotazy na e-mail [email protected] , tentokrát odborníkovi - lékaři.  Co dělat, když vás dnes začnou bolet zub, oči nebo záda? Na koho se obrátit?  Nebojte se zeptat na všechno, co vás ve spojitosti s lékaři zajímá! Videa, jak právě vy trávíte svůj čas doma, můžete nahrávat na novaplus.cz: https://novaplus.nova.cz/jsem-na-nove/formular. Nejste v tom sami. Nova je s vámi! Mezitím se můžete na našem webu podívat na odpovědi na další otázky, které spoustu lidí v souvislosti s karanténou trápí, např. co by měly vědět nastávající maminky nebo jak řešit nedostatek pohybu v době karantény.

Pořad Nova je s vámi v pondělí ve 21:15 a ve středu a v pátek večer ve 21:35 na TV Nova!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady