NEBEZPEČNÉ NATÁČENÍ: Herečka Naomi Watts se při natáčení filmu Nic nás nerozdělí málem utopila

Snímek Nic nás nerozdělí popisuje skutečný příběh rodiny, která přežila ničovou tsunami v roce 2004. Natáčení takového filmu sebou nese určitá rizika a herečka Naomi Watts za svou roli málem zaplatila životem...

Snímek Nic nás nerozdělí se zakládá na skutečné události jedné rodiny, která byla v roce 2004 smetena ničivou vlnou tsunami v Indickém oceánu, jež si vyžádala více než 229 tisíc životů. Manželé Henry (Ewan McGregor) a Maria (Naomi Watts) se rozhodli se svými třemi syny strávit Vánoce na dovolené v Thajsku a těší se na několik příjemných dnů v tropickém ráji. Dva dny po Štědrém dnu se ale ráj změní v peklo, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami a obrovská masa vody se převalí přes hotelové letovisko a smete vše, co jí přijde do cesty. Ačkoli rodina vlnu přežila, zdaleka nemají vyhráno. Rozdělení musejí najít jeden druhého a také přežít mnohá další nebezpečí, která po ničivé přírodní katastrofě zůstala...

FOTO:  Archiv TV Nova

Quique Alvarez a jeho žena, Maria Belon, byli spolu se svými třemi dětmi smeteni masivní vlnou, když si zrovna užívali v rámci své dovolené klidu u bazénu v hotelovém resortu Orchid v Thajsku, roku 2004. Právě jejich příběh je převyprávěn filmem Nic nás nerozdělí. Ve skutečnosti je rodina přeživších původem ze Španělska, ač v době tsunami žili v Japonsku. Nápad k natočení jejich příběhu dostali producenti poté, co je slyšeli vyprávět své zážitky v rádiu. Po celou dobu natáčení filmu byla rodina na place přítomna v roli konzultantů a zúčastnili se i premiéry, která proběhla v roce 2012 na filmovém festivalu v kanadském Torontu.

• Snímek zachycuje události od 24. do 27. prosince 2004.

• Velká část komparzistů byli skuteční přeživší tsunami.


Galerie


• Filmování probíhalo z části na místě události, kde byl ještě před natáčením resort po odklizení následků zrekonstruován a znovu otevřen. Pro natáčení destruktivních scén byly použity kulisy.

• Scéna, v níž tsunami zasáhne resort, se mohla natočit pouze jednou, znovuvytvoření kulis celého letoviska by totiž bylo příliš nákladné.

Naomi Watts (Maria) se při natáčení málem utopila. Pro scénu, ve které masa vody rodinu strhne, byli herci připoutáni do křesla ve vodní nádrži, do které byl živel zprudka vpuštěn.
„Když jsme natáčeli v nádrži, vlastně jsme nehráli, bylo to skutečné,“ uvedla herečka. „Byli jsme upevněni v takových speciálních křeslech, když v tom se přihnala vlna. V jeden moment jsem se dostala nad hladinu a zalapala po dechu, ale to se mi nepodařilo – to křeslo mě opět stáhlo pod hladinu, jenže to už mi došel dech.“ Herečka při cestě k hladině původně dávala znamení, že už nemůže, její křeslo však mělo poruchu, a tak musela protrpět okamžiky děsu bez vzduchu pod hladinou.


Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady