Ničivá tsunami v Thajsku ohrozila natáčení snímku King Kong

Ničivá tsunami v Thajsku ohrozila natáčení snímku King Kong
Zdroj: Archiv TV Nova

Natáčení snímku King Kong režiséra Petera Jacksona bylo na spadnutí, když na plánované lokaci došlo k obrovské přírodní katastrofě. Jak se tvůrci poprali s nepřízní osudu?

King Kong byl pro režiséra Petera Jacksona vysněným projektem, který toužil zpracovat již v devadesátých letech. Nejvíce jej ovlivnil původní snímek z roku 1933, ostatně do třicátých let minulého století situoval i svého King Konga. Nesčetněkrát zpracovaný motiv opičího krále díky moderním technologiím i originálnímu přístupu Petera Jacksona získal velice osobitou podobu.

FOTO:  Archiv TV Nova

• Scéna, v níž hrdinové spadnou do jámy s obřím hmyzem, je poctou a odkazem na původní film King Kong (1933), z něhož byla obdobná scéna vystřižena poté, co diváci z testovacího publika začali kvůli ní vyděšeně prchat ze sálu. Ona scéna z prvního King Konga se bohužel nedochovala.


• King Kongův řev je ve skutečnosti řev lva, který je přehrán pozpátku a poloviční rychlostí.

• Jack Black ve filmu nosil paruku, neboť režisér Peter Jackson neshledal jeho sestřih jako vhodný pro danou dobu.


FOTO:  Archiv TV Nova

• Andy Serkis, který s Peterem Jacksonem pracoval již na trilogii Pán prstenů v roli Gluma, si zde zahrál (mimo role Lumpyho) King Konga. Na jeho tváři bylo umístěno celkem 132 čidel, aby byl každý výraz uspokojivě zachycen a posléze přenesen na počítačový model King Konga.


• Peter Jackson za režii tohoto snímku utržil gigantický honorář ve výši 20 milionů dolarů. To je nejvyšší částka, jako kdy filmový režisér obdržel ještě před samotným natáčením. Christopher Nolan o něco později získal stejné „vyznamenání,“ když obdržel tutéž částku za snímek Dunkirk (2017).

• Režisér Peter Jackson zvažoval natáčení přímo v New Yorku, město se však za téměř 80 let příliš změnilo. Společnost WETA tedy vytvořila dokonalý počítačový model podle dobových plánů. Ten byl natolik detailní, že obsahoval celkem 90 tisíc budov. Vytvořit počítačový model Empire State Building zabralo dokonce celých 18 měsíců! Pro srovnání – stavba skutečné budovy trvala 14 měsíců.

Galerie


• Scény z džungle se měly původně natáčet v Thajsku, po ničivých tsunami si však štáb musel najít jinou lokaci. Režisér Peter Jackson se tak rozhodl filmovat na rodném Novém Zélandu.

• Andy Serkis kvůli své roli strávil nějaký čas v africké Rwandě, kde studoval gorily a učil se napodobovat jejich mimiku, pohyby a chování. Nějaký čas ovšem ztvárnil i v zoo poblíž Londýna, kde si vytvořil velmi přátelské pouto s tamější gorilí samičkou Zaire. Mimochodem, všechny tyto znalosti Andy posléze zúročil ještě v nejnovější trilogii Planeta opic, kde ztvárnil hlavní opičí postavu jménem Cézar.
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady