Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Češi ohrozili natáčení. Stěžovali si na špatnou hygienu!

Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Češi ohrozili natáčení. Stěžovali si na špatnou hygienu!
Zdroj: Nova.cz

Druhý díl dobrodružné ságy nese název Letopisy Narnie: Princ Kaspian. Hlavní hrdinové jsou stále stejní. Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Sourozenci jsou povoláni do Anglie, která je sužována válkou. Mají vrátit svobodu tamním obyvatelům bájné Narnie. I přesto, že děj odsýpá a divák se nestačí ani nadechnout, natáčení taková hračka nebyla. Přinášíme vám 7 zajímavostí, které jste o filmu možná nevěděli.

Sourozenci Peter, Zuzana, Edmund a Lucie spěchaji do Anglie, aby zažehnali válku a osvobodili lid bájné Narnie. Chtějí na trůn dosadit mladého dědice prince Kaspiana a odstranit zlého Miraze.

Během natáčení Prince Kaspiana musela cateringová společnost zajistit jídlo až pro 1 100 lidí. Dohromady bylo připravených až 200 tisíc jídel.

FOTO:  Nova.cz

Málokdo ví, že roli ptačí čarodějnice si zahrála Klára Issová. Pod nánosem make-upu ji ale skoro nikdo nepoznal.

Režisér Andrew Adamson procestoval celých pět světadílů, než vybral vhodná místa k natáčení. Natáčelo se mimo jiné i v Čechách.

FOTO:  Nova.cz

Představitel prince Kaspiana se vybíral dlouho a pečlivě. Nakonec byl obsazen šestadvacetiletý herec Ben Barnes, a to jen tři a půl týdne před natáčením.

Čeští komparzisté, kteří natáčeli scénu závěrečné bitvy u vesnice Neznabohy na Ústecku, si stěžovali na špatnou hygienu. Kontrola byla na place hned dvakrát.

Galerie

Nejpočetnější premiéry se dočkal film v londýnské O2 Aréně. Vidělo ho 10 tisíc lidí.

Hlavní protagonisté Anna Popplewel a Skandar Keyes zjistili, že oba bydlí v Londýně, a dokonce kousek od sebe. Dozvěděli se to ale až poté, co byli vybráni z několika tisíců uchazečů.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian můžete sledovat v sobotu 12. 1. 2019  od 16:40 na Nově nebo 14. 1. 2019 v 17:30 na Nova Cinema. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady