NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA: Náctiletý král Narnie dnes má namakané tělo a jezdí na surfu! FOTO

NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA: Náctiletý král Narnie dnes má namakané tělo a jezdí na surfu! FOTO
Zdroj: oficiální zdroj

William Moseley, představitel krále Petra Pevensieho ve filmové adaptaci knižního díla C. S. Lewise Narnie, si i osm let po ukončení natáčení uchoval modrou krev. Podívejte se, jak dnes vypadá a co dělá nejvyšší vládce Narnie.

William Moseley se narodil roku 1987 v Anglii. Odmalička chtěl být hercem a aktivně se účastnil castingů. Dokonce neúspěšně usiloval i o roli Harryho Pottera! V roce 2002 si zahrál malou roli ve snímku Goodbye Mr. Chips. Zlom v jeho kariéře přišel díky mini roli z roku 1998 ve filmu Cider with rose.

Tehdejší vedoucí castingu Pippa Hall si Willa zapamatovala a o pár let později mu nabídla roli Petra v chystaném díle Letopisy Narnie. Nicméně i přes doporučení musel William projít všemi výběrovými koly a vyčkat na oficiální verdikt téměř 18 měsíců.

FOTO:  Oficiální zdroj

Wizzle, jak Willovi přezdívají kamarádi, nakonec ve fantasy dobrodružství ztvárnil hlavní postavu. William již před natáčením dobře znal osudy své postavy, neboť jako malý poslouchal audioknihy Letopisy Narnie. Avšak teprve před natáčením si všechny díly sám přečetl.

V roli krále Petra, vlkobijce, rytíře vznešeného Lvího řádu a nejvyššího vládce Narnie, se objevil hned třikrát. Úspěch filmové trilogie Letopisy Narnie nastartoval Williamovi kariéru a dnes, ve věku třiceti let, hraje v seriálu The Royals.

FOTO:  Twitter

Od šlechtice v pohádkové říši přešel k modré krvi britské královské rodiny v americkém drama seriálu The Royals. Seriál pojednává o fiktivní královně Heleně a strastech celé její rodiny. William hraje prince Liama a nutno podotknout, že už dávno vyrostl z „náctiletého“ Petra.

Kromě Narnie si William zahrál třeba ve válečném snímku The Silent Mountain, kde ztvárnil rakouského vojáka s nelehkým úkolem. Během natáčení v horách do štábu a i do Williama Moseleyho uhodil blesk. Will nebyl schopný pokračovat a celá tvorba se o týden pozastavila.

FOTO:  Instagram
 

Will ušel dlouhou cestu od prvního objevení na filmovém plátně. Z klučiny vyrostl muž a těší se úspěchu získanému v dosavadní kariéře. Letos ho diváci mohou vidět v hlavní roli ve filmovém zpracování pohádky o malé mořské víle. Will má k moři kladný vztah, když zrovna nenatáčí, rád surfuje.

Galerie

Druhé pokračovaní fantasy dobrodružství, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, můžete sledovat v sobotu 10. března od 16:30 na TV Nova. V repríze pak v pondělí 12. března od 17:25 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Režiséra Letopisů Narnie okouzlila česká příroda! Poznali jste ve filmu tato místa naší krásné země?

FOTO: Dnes byste ji nepoznali! Z malé Lucinky z Letopisů Narnie vyrostla pořádná kočka

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady