Stárnoucí LAMAČI SRDCÍ: Koukněte, jak dnes vypadají princové ze slavných pohádek

Stárnoucí LAMAČI SRDCÍ: Koukněte, jak dnes vypadají princové ze slavných pohádek
Zdroj: TV Nova

Jsou vznešení, krásní a nakonec si vždy vybojují srdce své vyvolené. Řeč je o pohádkových princích. Jak vypadají dnes a obstáli by stále v rolích princů?

JOSEF ZÍMA

Asi nejznámějším českým princem je princ Radovan v podání Josefa Zímy. Pohádka Princezna se zlatou hvězdou, která byla natočena v roce 1959, je jednou z prvních barevných pohádek u nás. Jak vypadá pohádkový princ po téměř šedesáti letech od premiéry? Jednoduše skvěle.

FOTO:  TV Nova

 

PAVEL TRÁVNÍČEK

Nejoblíbenější vánoční pohádkou jsou asi Tři oříšky pro popelku, kde si krásného prince zahrál Pavel Trávníček. Tvrdohlavý princ si získal srdce i lásku Popelky v podání sympatické Libuše Šafránkové. Pohádka měla premiéru v roce 1973 a od té doby si získala oblibu nejen tuzemských diváků, ale stala se i vánoční pohádkou pro diváky z Německa nebo z Norska. Obstál by Pavel Trávníček v roli krásného a charismatického prince i dnes? 

FOTO:  TV Nova

 

JIŘÍ BARTOŠKA

Herec Jiří Bartoška ztvárnil nejednoho statečného prince. Na obrazovce televize Nova jste ho mohli vidět v pohádce Třetí princ, která byla natočena v roce 1982. Díky svým zvukovým efektům a ponuré atmosféře působí pohádka značně netypicky a strašidelně. Jak velkou změnou za ty roky prošel pohádkový princ?

FOTO:  TV Nova

 

VÁCLAV NECKÁŘ

Kdo by neznal pohádku Šíleně smutná princezna, kde Václav Neckář ztvárnil prince, který před Helenou Vondráčkovou tají svou pravou identitu. Pohádka byla natočena v roce 1968 a dnes patří k jedné z nejoblíbenějších. Jak moc se herec a zpěvák od doby natáčení změnil? To posuďte sami.

FOTO:  TV Nova

 

VLASTIMIL HARAPES

Tentokrát se nejedná o klasického prince, ale spíše netvora. Příběh není zcela pohádkový, ale spíše se odehrává v hororovém prostředí. Řeč je o českém filmovém snímku natočeném na francouzské pohádkové motivy, tedy Panna a netvor. I zde však vyhraje dobro nad zlem a láska nad kletbou. Z Vlastimila Harapese se však nakonec stane krásný princ, který najde pravou lásku. Umíte si herce v této roli představit i dnes?

FOTO:  TV Nova

 

JAN ČENSKÝ

Herec Jan Čenský je pohádkovým princem několika českých generací. Asi nejznámější pohádkovou roli ztvárnil v pohádce z roku 1980 Princové jsou na draka, kde paradoxně prince nehrál, ovšem díky své moudrosti srdce princezny nakonec získal. Obsadili byste ho do této role znovu?

FOTO:  TV Nova

 

SAŠA RAŠILOV

Princ Petr alias Saša Rašilov nejmladší si zahrál v pohádce Kouzelný měšec jednu z hlavních rolí. Koprodukční filmovou pohádku natočil v roce 1996 Václav Vorlíček. Obsazení pohádky bylo opravdu hvězdné, vedle Rudolfa Hrušínského a Stelly Zázvorkové byla obsazena například i Mahulena Bočanová či Ondřej Vetchý. A jak se změnil hlavní hrdina Saša Rašilov? Mohl by si prince zahrát i dnes?

FOTO:  TV Nova

 

 

Letos můžete sledovat vaše oblíbené vánoční pohádky a filmy online na Voyo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady