KDO TO JE??? V dabingu věk nerozhoduje, za malým skřítkem může být velký chlap!

KDO TO JE??? V dabingu věk nerozhoduje, za malým skřítkem může být velký chlap!
Zdroj: TV Nova

„Dobby je volný!“ To je asi nejznámější hláška z druhého dílu filmové ségy o Harrym Potterovi. Kdo ji má na svědomí? Díky jakému českému dabérovi, který získal nejvyšší možné ocenění, se dostal hlas malého skřítka do povědomí nejen dětem?

Dobby je domácí skřítek, který se poprvé objevil v Harrym Potterovi na začátku druhého dílu. Dal si za úkol, že bude mladého čaroděje varovat před strašlivými věcmi, které se mají stát v Bradavické škole čar a kouzel. Nejdříve se rozhodne, že překazí Harrymu příjezd do Bradavic, poté začaruje potlouk a nakonec ho Harry osvobodí od Malfoyových tím, že mu dá svobodu.

Galerie


Hlas tohoto skřítka, kterého si oblíbily nejen děti, má na svědomí Libor Hruška. Český herec a dabér je syn dabingového režiséra Zdeňka Hrušky a herečky Miluše Dreiseitlové. K této profesi tedy v rodině nemají daleko. Ve filmu Země bez zákona, kde mluví Jasona Clarka, dabují i jeho bratr Zdeněk a syn Michal.

FOTO:  YouTube.com

Mezi „jeho herce“ patří např. Mark Wahlberg, Kurt Russel nebo Jamie Foxx. Za dabing Jamieho Foxxe získal v roce 2006 cenu Františka Filipovského. Neodmyslitelně k němu patří právě také skřítek Dobby z Harryho Pottera.
 

Film Harry Potter a Tajemná komnata můžete sledovat v sobotu 15. prosince od 20:20 na TV Nova.

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady