TOP 11: Manželství McGonagallové i vynucená smrt Hedviky! Co by měl vědět každý fanda Harryho Pottera?

TOP 11: Manželství McGonagallové i vynucená smrt Hedviky! Co by měl vědět každý fanda Harryho Pottera?
Zdroj: Nova.cz

Tyto informace o fenomenální sáze o Harrym Potterovi vám vyrazí dech! Věděli jste například, že Minerva McGonagallová byla vdaná? Nebo že Draco měl studovat v Kruvalu? A proč musela zemřít Hedvika? To vše se dozvíte v článku!

Je tomu už sedm let, co se na plátna kin dostalo fenomenální zakončení ságy o Harrym Potterovi. Ohledně informací, které se do knihy nebo do filmů nevešly, panovaly dlouhou dobu mezi fanoušky ohnivé debaty. Na některé otázky odpověděla sama Rowlingová, když viděla, co fanoušky nejvíce zajímá! Co byste rozhodně měli vědět, pokud jste fanoušky Harryho Pottera?

1. Určitě si pamatujete na scénu z Prince dvojí krve, kdy Hermiona během první hodiny výuky lektvarů má říct, co cítí z kouzelného nápoje. Odpoví, že čerstvě posekanou trávu, nový pergamen, peprmintovou zubní pastu, a pak zaváhá, jako by chtěla něco dodat. Tou další vůní, kterou nevysloví, je závan Ronových vlasů.

FOTO:  Archiv TV Nova


2. Minerva McGonagallová byla vdaná, kdysi dávno si vzala jednoho z ministrů Ministerstva kouzel, zemřel ale po třech letech manželství a ona pak dožila v Bradavicích jako ředitelka školy.3. Lord Voldemort umírá v bitvě o Bradavice ve svých jednasedmdesáti letech.

FOTO:  Oficiální zdroj


4. Znamení zla na rukou smrtijedů se v mudlovském světě mění v obyčejné jizvy.

FOTO:  TV Nova


5. Novým ministrem kouzel, pod nímž pracuje jako bystrozor Harry s Ronem a Hermiona v odboru pro dohled nad kouzelnými tvory a poté v odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, se stal Kingsley Pastorek.

FOTO:  TV Nova


6. Draco Malfoy měl původně nastoupit na akademii v Kruvalu, kde studoval i Viktor Krum, protože Bradavice byly moc benevolentní v přijímání mudlovských studentů. To ale zakázala jeho matka Narcissa, protože Kruval je příliš daleko.

FOTO:  oficiální zdroj


7. Predrag Bjelac, jenž hrál Igora Karkarova, žije v Česku a je součástí mnoha českých seriálů a filmů, kde samozřejmě mluví česky se srbským přízvukem. Jen si ho mnoho diváků nespojí s jeho nejslavnější zahraniční rolí...

FOTO:  oficiální zdroj


8. Není jasné, kde Kruval leží. Měl být založen skandinávskými čaroději v Norsku a poté přesunut do východní Evropy. Podle indicií by mohl být Kruval v Bulharsku, Rumunsku, Mongolsku nebo na severovýchodě Ruska. Vyberte si.

FOTO:  oficiální zdroj


9. Spisovatelka J. K. Rowlingová zabila Hedviku, aby tím ukončila Harryho spojení s jeho nevinným dětstvím.

FOTO:  Nova.cz


10. Po smrti Severuse Snapea je jeho živý portrét umístěn vedle portrétu Albuse Brumbála v Brumbálově pracovně (nyní pracovně ředitelky McGonagallové).

FOTO:  Nova.cz11. V Bubákovi vidí Harry Potter mozkomory, Ron pavouky, Neville Longbottom profesora Snapea, Remus Lupin úplněk, ale co v něm vidí Brumbál? Mrtvé tělo své sestry Ariany, která byla zabita někým z trojice Albus, Aberforth a Gellert Grindelwald, když měli mezi sebou kouzelnický souboj zapříčiněný velkou hádkou. Čí hůlka Arianu usmrtila, nebylo nikdy odhaleno.

FOTO:  Profimedia


Poslední díl dobrodružství Harryho Pottera si můžete připomenou v neděli 21.1.2018 od 17:45 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
TOP 7 CHYB: Harry Potter měl zemřít už ve druhém filmu série!

FOTO: Jak dnes vypadá bulharský silák z Harryho Pottera? Z Viktora Kruma je potetovaný hezoun!

TO JSOU SVALY! Z ošklivého smolaře Nevilla z Harryho Pottera je dnes namakaný fešák! FOTO

Autor: Maci

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady