KRÁSNÉ GESTO: Ze vzpomínky na film Jumanji se stal pomník Robina Williamse

Po natáčení oblíbeného filmu Jumanji zůstalo několik málo stop. Jednu z nich fanoušci proměnili v krásný památník Robina Williamse, který si vzal život kvůli depresi. Foto a více v článku!

Když chlapec jménem Alan prochází kolem staveniště, zaslechne bubny, které jej dovedou k bedně. Ta podle všeho odpočívala v hlíně možná i desítky let. Když truhlu otevře, objeví tajemnou stolní hra nesoucí jméno Jumanji. Když ale poprvé hodí kostkami, za tajemných okolností zmizí na celých 26 let. Objeví se, až když další děti Judy a Peter objeví tajemnou krabici a rovněž začnou hrát... Brzy odhalí, že Jumanji není jen tak obyčejnou hrou...

FOTO:  TV Nova

Bradley Pierce (Peter) pro scény, kdy je změněn na opičáka, musel každý den protrpět tři a půl hodiny nanášení make-upu.

• Ve speciální edici filmu vydané v roce 2017 byly jako bonus vůbec poprvé uveřejněny dvě vystřižené scény. V první z nich Carl, coby nový prezident Parrishovy obuvní společnosti, probírá s Alanem a další spolupracovníkem nový návrh bot. Druhá je prodlouženou scénou vánoční párty, kde Judy a Peter otevřou své dárky a v nich oba najdou pár nových bot pojmenovaných Jumanji.

FOTO:  Nova.cz

• Film Jumanji je adaptací stejnojmenné knižní předlohy amerického spisovatele Chrise Van Alsburga. Tomu se stala námětem knihy frustrace ze slavné hry Monopoly, v níž jedno klání může trvat i 4 dny a na konci máte jen falešné peníze. Chtěl vytvořit hru, která hráče doslova vtáhne. Tento autor mimo jiné napsal i knihu Polární expres.

• Originální desková hra použitá při natáčení byla v roce 2014 vydražena na eBay za šedesát tisíc osm set dolarů (tedy více než jeden a čtvrt miliónu korun).

• Robin Williams po dokončení filmu vyprávěl historku ze zákulisí. Když natáčeli scénu, kde Alan bojuje s krokodýlem, Robin se do role natolik vžil, že zapomněl na herce ukrytého v kostýmu. Při souboji mu uštědřil pár opravdových úderů loktem.

FOTO:  Nova.cz

• Po úspěchu prvního filmu byl v roce 1996 vysílán animovaný seriál Jumanji, ten však vydržel pouhé tři sezóny. Snahy tvůrců o pokračování po odmítnutí Robina Williamse vrátit se do role Alana vyústily ve film Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005). Plnohodnotného pokračování se tak Jumanji dočkalo až v roce 2017 s filmem Jumanji: Vítejte v džungli!

V nejnovějším filmu si ve skrýši Alexe, který je ve hře již dvacet let, lze všimnout rytiny ve dřevě „Alan Parrish Was Here“ (Alan Parrish tu byl). Tvůrci tak krásně oba filmy propojili a zároveň vzdali hold velikánovi, který svět navždy opustil.

Robin Williams si vzal život v srpnu roku 2014 po dlouholetém boji s depresí a závislostí na alkoholu a drogách. Jeho odchod zasáhl fanoušky po celém světě a potvrdil jeho odkaz jako jedné z nejmilovanějších hollywoodských hvězd.

• Film se natáčel v americkém městě Keene ve státě New Hampshire. Tvůrci tam nechali pomalovat zeď reklamou na boty Parrish, kterou můžeme vidět dodnes. Po předčasném odchodu Robina Williamse se k oné zdi začali sjíždět fanoušci a vytvořili z ní herci památník.

FOTO:  TwitterKultovní pecku Jumanji můžete sledovat v neděli 9. prosince 2018 od 12:10 na TV Nova nebo v repríze v pondělí 10. prosince 2018 od 14:05 na Nova Cinema.
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady