ŠOKOVANÍ KOUČOVÉ: Outsider Jordan Smith neuspěl na castingu, v The Voice však vyhrál!

Jordan Mackenzie Smith je americký zpěvák, skladatel a hudebník. Začal zpívat už jako dítě ve sboru a pokračoval i během studia na vysoké škole. Do pěvecké soutěže The Voice se bál přihlásit, protože už jednou podobným konkurzem prošel a neuspěl.

Pěvecký výkon Jordana Smithe v deváté sezoně americké reality show The Voice v roce 2015 zvedl všechny kouče ze židlí. Smith zazpíval známou písničku od zpěvačky Sii s názvem Chandelier a stal se tak oficiálním členem v týmu zpěváka Adama Levinea ze skupiny Maroon 5.

FOTO:  TV Nova

Smith se už od začátku soutěže od ostatních účastníků dost lišil. Všichni ho oslovovali jako „the unicorn“ (česky: jednorožec), jelikož jeho hlas byl zcela neutrální a nikdo moc dobře neuměl rozeznat, zda zpívá muž, nebo žena. Už po pouhých dvou týdnech se Smith sám doprovázel na klavír.

FOTO:  TV Nova

Jako svou semifinálovou píseň Smith zvolil „Somebody to Love“ od známé kapely Queen. Do 30 minut od zazpívání této písně se Smith stal číslem jedna v prodeji v iTunes Store. Porazil tak dokonce zpěvačku Adele s písní „Hello“. Jeho kouč Adam Levine, prohlásil, že nemusí říkat vůbec nic, protože to byla jedna z nejlepších věcí, jaké kdy za svůj život viděl.

FOTO:  TV Nova

Jordan Smith se stal vítězem deváté sezóny americké reality show The Voice a poté navázal spolupráci například se zpěvákem Usherem nebo jste ho mohli slyšet zpívat s Davidem Guettou písničku „Without You“. Jako finalista soutěže Smith vyhrál 100 000 dolarů a smlouvu s Republic Records.

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady