• TV Nova
  • NEČEKANÁ DOHRA: Co dnes stojí na místě romantického Domu u jezera? Tam byste se podívat nechtěli!

NEČEKANÁ DOHRA: Co dnes stojí na místě romantického Domu u jezera? Tam byste se podívat nechtěli!

NEČEKANÁ DOHRA: Co dnes stojí na místě romantického Domu u jezera? Tam byste se podívat nechtěli!
Zdroj: Oficiální zdroj

Romantické drama Dům u jezera a osud dvou do sebe zamilovaných lidí, kteří se spolu nemohou setkat, protože se míjejí v čase, zanechaly stopu v srdci každého, kdo tento film viděl. Co ale stojí nyní na místě, kde se kdysi odehrál příběh plný lásky?

Doktorka Kate Forster (Sandra Bullock) dostane pracovní nabídku v chicagské nemocnice a opustí kvůli ní svůj krásný dům na břehu jezera. Ve schránce zanechá vzkaz pro budoucího nájemníka, kterým je Alex Wyler (Keanu Reeves). Ten mu nevěnuje pozornost, protože v něm Kate píše o psích stopách v betonu před domem, které tam ale nejsou. Až když mu při betonování chodníku před domem přeběhne přes cestu pes a zanechá v betonu otisky, začne pátrat, co se děje, a rozhodne se Kate odepsat. Tak začíná milostné fantasy drama, ve kterém doktorka Kate žije v roce 2006, zatímco architekt Alex v roce 2004. Jak se setkají, když každý z nich žije v jiném čase?

FOTO:  oficiální zdroj

– Dům u jezera vznikl podle korejského snímku "Siworae" neboli v překladu "láska přesahující čas" z roku 2000. Jeho mezinárodní název byl "Il Mare", což je i název prvotřídní restaurace filmového remaku a v italském překladu znamená "dům na pobřeží".
FOTO:  Oficiální zdroj

Sandra Bullock a Keanu Reeves se setkali při natáčení už o mnoho let dříve,  a to v thrilleru Nebezpečná rychlost, kde také ztvárnili mileneckou dvojici. Tentokrát ale mohlo být vše jinak, protože původně měl být do role obsazen jejich herecký kolega John Cusack, který má na kontě nespočet trháků! Ten však odmítl, a tak padla volba na Reevese.

Galerie


–Dům, který je ústředním bodem celého dramatu, byl postaven pouze pro filmové účely a hned po natáčení byl srovnán se zemí. Na jeho místě vyrostl jednoduchý rybářský dok!


Připomeňte si nestárnoucí snímek z roku 2006 již v sobotu 22. 12. od 14:55 na Nově.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady