• TV Nova
  • Láskou zhrzená a přitom těhotná! Představitelka hlavní hrdinky při natáčení trpěla

Láskou zhrzená a přitom těhotná! Představitelka hlavní hrdinky při natáčení trpěla

Láskou zhrzená a přitom těhotná! Představitelka hlavní hrdinky při natáčení trpěla
Zdroj: TV Nova

K příběhu láskou zhrzené Jane, který vypráví film Austenland, se pojí několik zajímavostí. Věděli jste, že scénář Elizabeth Charming se vymýšlel prakticky až na místě a že v době natáčení byla představitelka Jane v šestém měsíci?

Austenland je britsko-americký romantický komediální film z pera režisérky Jerushy Hessové. Jane Hayes (Keri Russel) komplikuje život její láska k dílu spisovatelky Jane Austenové. Do milostného příběhu se tak vžila, že by se ráda stala i jeho součástí. Celý život si tedy šetří peníze na cestu do rekreačního komplexu zvaném Austenland. Tam se každý návštěvník ocitne v době regentství (období ve francouzské historii v letech 1715 – 1723). Na místě hlavní hrdinka bojuje s nálepkou staré panny a také s tím, jak poznat hranici mezi skutečným životem a snem. A jak s dějem zamává láska?


1. Film měl svoji premiéru na filmovém festivalu Sundance v roce 2013.
 

2. Herec JJ Feild, ve filmu jako pan Henry Nobley, si skutečně zahrál jednoho z hrdinů románů Jane Austenové, a to Henryho Tineyho ve filmu Northangerské opatství.
 

3. Natáčení probíhalo v Anglii.
 

4. Když pan Nobley zachrání Jane z bouřky tím, že ji přehodí přes svého koně během prudkého deště, po rozjetí se najednou déšť ustane. I přes proměnlivé počasí v Anglii by byl tento scénář nemožný.

FOTO:  TV Nova

5. Většina scénáře Jennifer Coolidge (Elizabeth Charming) byla vytvořena až na místě. Podle producentů by bylo téměř nemožné, aby si herečka celý scénář zapamatovala.
 

6. Během scény na letišti pan Henry Nobley uráží Martina slovy, že by nikdy nemohl dostat hereckou roli v Hobitovi. Ve skutečnosti představitel Martina Bret McKenzie hrál jak v sérii Hobit, tak i v sérii Pán prstenů.

7. Podle režisérky Jerushy Hessové byla Keri Russelová v průběhu natáčení těhotná. A to dokonce v šestém měsíci.

Galerie

8. Přítelkyně Jane Mollyho (Ayda Field) se vdala za zpěváka Robbieho Williamse.
 

9. Auckland produkovala společnost Fickled Fish Films, která produkovala například i obě části Twilight Sagy.

Napínavý příběh Jane Hayes můžete sledovat ve středu 20. června 2018 v 18:10 nebo ve čtvrtek 21. června 2018 od 14:30 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Předpověděl svůj konec, stejně jako další klíčové momenty. Dominik věštící kouli nepotřebuje

NABITÉ JARO NA TV NOVA: Který z nových pořadů vás zaujal nejvíce? HLASUJTE!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady