• TV Nova
  • Will Smith si zadělal na pořádný MALÉR: Vyzradil závěr filmu ještě před premiérou!

Will Smith si zadělal na pořádný MALÉR: Vyzradil závěr filmu ještě před premiérou!

Will Smith si zadělal na pořádný MALÉR: Vyzradil závěr filmu ještě před premiérou!
Zdroj: Profimedia

Někdy holt neudržíte jazyk za zuby a uklouzne vám něco, co by nemělo. Své o tom může vyprávět Will Smith, který byl jen krůček od pořádného maléru...

Hlavním hrdinou filmu Já, legenda je Robert Neville, geniální vědec, který je ze záhadného důvodu imunní vůči nákaze, která zahubila svět i jeho rodinu. Přeživší se změnili v nemyslící bestie toužící po krvi. Osamělý Robert přežívá v troskách New York City a snaží se najít lék, kterým by zvrátil konec lidské civilizace. Přeživší infikovaní však nakonec možná nejsou tak hloupí, jak se na první pohled může zdát... 

FOTO:  Archiv TV Nova


• Snímek je adaptací stejnojmenné knihy amerického spisovatele Richarda Mathesona z roku 1954. Studio získalo práva na zfilmování již v roce 1970 a dokonce tehdy již došlo k prvnímu zpracování. Ve snímku The Omega Man (1971) ztvárnil hlavního hrdinu legendární Charlton Heston. Později se studio pokoušelo látku znovu zpracovat, tentokrát již pod názvem totožným s předlohou - Já, legenda. Režie se měl ujmout Ridley Scott a v hlavní roli se měl ukázat Arnold Schwarzenegger. Plány však krachly. Projekt byl opět oživen v roce 2002, již s Willem Smithem v hlavní roli, přičemž režie se měl ujmout Michael Bay. Chlapci se však rozhodli raději natočit snímek Mizerové II (2003). Film Já, legenda tak přišel do kin až v roce 2007 a natočil jej režisér Francis Lawrence, který má na svědomí hity jako Constantine (2005) nebo tři poslední z celkových čtyř dílů Hunger Games.
• Když Robert Neville „potká“ na ulici figurínu, kterou nazývá Fred, zdá se, že figurína trochu pohne hlavou. V několika záběrech tvůrci figurínu nahradili mimem, aby si trochu pohráli s myslí diváků.


• Willu Smithovi natolik přirostla fenka Abbey k srdci, že ji po skončení natáčení chtěl adoptovat. Nepodařilo se mu však přesvědčit jejího trenéra, aby se pejska vzdal. Ten ji nalezl v útulku několik týdnů před natáčením. Abbey nebyla vůbec trénovaná, proto spolu museli velmi tvrdě dřít. Stejně jako Will si tak i Abbeyin cvičitel vytvořil k fence značné pouto.

• Ještě před uvedením filmu během tiskové konference v Tokiu Will Smith omylem vyzradil závěr filmu. Reportéři i ostatní přítomní pak byli producenty požádáni, aby si informace nechali pro sebe. Všichni žádosti vyhověli bez nároku na honorář či jakoukoli odměnu. Zázraky se dějí!

Galerie• V knižní předloze byl Robert Neville vůči nákaze imunní díky kousnutí infikovaným netopýrem v Panamě.

• Ke snímku vznikl i alternativní konec, který nakonec tvůrci nepoužili, protože se jim zdál příliš ponurý. Když se však začalo připravovat pokračování, odlišný závěr se vrátil do hry a scénář se měl odvíjet od něho. Spekulovalo se o změně oficiálního závěru několik let po vydání. Dvojka však nevznikla, protože tvůrci nebyli dostatečně spokojeni se scénářem a momentálně se zdá, že na ni nikdy nedojde. 

• Za scénu evakuace nenakažených obyvatel z karanténní oblasti studio utratilo přibližně 5 milionů dolarů. Penízky se rozkutálely hlavně za uzavření části New Yorku a Brooklynského mostu, kde se natáčelo po šest nocí. Aby bylo vůbec možné v této lokaci natáčet, museli tvůrci získat povolení od celkem čtrnácti vládních agentur. Na scéně pracovalo 250 členů štábu a více než 1000 komparzistů včetně stošedesáti, kteří byli oblečeni v plné bojové výstroji Národní gardy.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady