ODHALENÍ: Příšerná testovací verze! Film Blade musel projít rozsáhlými úpravami

ODHALENÍ: Příšerná testovací verze! Film Blade musel projít rozsáhlými úpravami
Zdroj: Archiv TV Nova

Blade je napůl člověk, napůl upír. Má veškerou jejich sílu a žádnou z jejich slabostí. Filmové zpracování oblíbeného komiksu sklidilo po celém světě nadšené ohlasy, zprvu tomu ale bylo jinak.

Síla nesmrtelnosti... duše člověka... srdce hrdiny! Blade (Wesley Snipes) je nesmrtelný bojovník, napůl člověk a napůl upír, bojující proti rozmáhajícímu se upírskému podsvětí, které se snaží postupně vyhubit celou lidskou rasu. Díky svým nadpřirozeným schopnostem je Blade tím posledním, kdo stojí mezi upířím lordem Deaconem Frostem (Stephen Dorff) a jím zosnovanou zkázou světa a všeho lidského.

FOTO:  IMDb


• Scénárista filmu David S. Goyer odhalil, že ve scéně, kdy se Karen Jensen probudí poté, co byla Bladem zachráněna, měla původně v Bladeově úkrytu najít sklenici s živým upířím dítětem uvnitř. Dítě měli Blade a Whistler používat k testování protiupírských zbraní. Studio však tento nápad zavrhlo, protože se zdál být příliš pobuřující.

• Poprvé se Blade objevil v roce 1973 v komiksovém sešitu "Tomb of Dracula Vol. 1 #10" (Drákulova hrobka).

FOTO:  Archiv TV Nova


• Stan Lee, duchovní otec mnoha superhrdinů, nikoliv však Bladea, je známý mnoha divákům díky svým cameo rolím ve filmových adaptacích komiksů společnosti Marvel. Měl se objevit i zde, dokonce byla jeho scéna i natočena, nicméně z filmu byla nakonec vystřižena. Stan se v ní objevil jako policista, který po úvodní scéně přijde do krvavého klubu a objeví hořící Quinnovo tělo.

• Film měl po testovacím promítání velmi špatné ohlasy a bylo nutno sestříhat a přetočit několik scén, kvůli čemuž se premiéra musela odsunout o půl roku. Největší úpravou pak bylo přidání finálního zápasu s meči mezi Bladem a Frostem, který v původním scénáři vůbec nebyl zakomponován.

FOTO:  IMDb


• Wesley Snipes se k projektu dostal, protože jednal o hlavní roli v jiné Marvelovce: Black Panther, která nakonec vznikla až o 20 let později.

O Black Pantherovi si můžete přečíst zde: Ze stáje Marvelu přichází africký superhrdina Black Panther! Nejlepší komiks všech dob?


Galerie• Když scénárista David S. Goyer poprvé navrhl natočit film podle komiksů o Bladeovi, producenti studia prohlásili, že jsou jen tři možní kandidáti, kteří se do filmu hodí: Wesley Snipes, Denzel Washington a Laurence Fishburne (Morfeus z Matrixu), Goyer si však byl od začátku jistý, že nejlepší a jedinou správnou volbou je právě Snipes.

• Role Deacona Frosta byla nabídnuta Jetu Limu (Romeo musí zemřít, série Expendables: Postradatelní), ten však raději přijal roli ve snímku Smrtonosná zbraň 4 (1998). Frosta si tak nakonec zahrál Stephen Dorff.
NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Tenhle rozkošný klučina dnes patří mezi nejznámější tváře světa! Kdo to je?

VELKÝ NÁVRAT Nicolase Cage? Davy fanoušků volají po pokračování série Lovci pokladů!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady