Nenávist mezi herci ohrožovala natáčení Hříšného tance: Režisér problém vyřešil geniálním způsobem

Nenávist mezi herci ohrožovala natáčení Hříšného tance: Režisér problém vyřešil geniálním způsobem
Zdroj: facebook.com

Hříšný tanec je veleúspěšný romantický snímek, který milují miliony diváků. Když ale o hlavních představitelích prohlásíte, že se zrovna v lásce neměli, budete ještě velmi mírní...

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s nezkušenou Baby...

FOTO:  facebook.com


• Film neměl při svém nízkém rozpočtu 6 milionů dolarů velká očekávání, o to větší překvapení bylo, když celosvětově vydělal přes 200 milionů dolarů a stal se tak nevýnosnějším filmem roku 1987.

Patrick Swayze musel Jennifer Grey osobně přemluvit, aby si ve snímku zahrála. Již dříve si totiž spolu zahráli ve filmu Rudý úsvit (1984) a Jennifer si Patricka zrovna neoblíbila. Přes své neshody se nejdříve dokázali přenést a při kamerových zkouškách sklidili úspěch. Velice rychle se však jejich vztahy zhoršovaly a velmi brzy se filmový pár před každou scénou hádal. Tvůrci se začali obávat, že se vzájemná nevraživost Jennifer a Patricka projeví ve filmu a zejména v milostných scénách. Tvůrci tedy pár donutili, aby spolu shlédli záznam kamerových zkoušek, při kterých mezi nimi byla „dech beroucí chemie“. Dostavil se úspěch, Patrick a Jennifer se dokázali ve vzájemném vztahu uklidnit a opět natáčet s požadovanou energií a zanícením.

Galerie• Scénu, kde dělá Patrick dvojité piruety, natáčel na 25 pokusů. Teprve pak byl se sebou spokojený.

• Předlohou filmu je skutečný příběh scénáristky Eleanor Bergsteinové, která se inspirovala vlastními zážitky z dob svého dospívání na počátku 60. let.

• Scény, kdy dvojice nacvičuje slavnou zvedačku ve vodě, byly natočeny až v říjnu. A tak už příroda začala naznačovat podzim. Pro zachování dojmu letních prázdnin musel tým asistentů barvit zažloutlé listy na stromech na zeleno a ty opadané přilepovat zpátky na větve.

• Patrick Swayze pro film spolu se zpěvačkou Wendy Fraser napsal a nazpíval úspěšnou píseň She's Like The Wind.

• Intimní tanec Baby a Johnnyho, kterému se oddávali při milostné scéně, se původně točil na kamerových zkouškách. Režisérovi se záznam tak líbil, že scénu do filmu zařadil dodatečně.

Patrick Swayze dostal nabídku ve výši šesti milionů dolarů za natočení pokračování. Patrick však není příznivcem sequelů a nabídku znovu ztvárnit Johnnyho odmítl. Druhý díl přece vznikl, ale s novými hlavními hrdiny a v novém prostředí Kuby před revolucí.Kultovní film Hříšný tanec můžete sledovat v pátek 24. srpna 2018 od 20:20 na TV Nova, nebo v repríze v neděli 26. srpna 2018 od 13:55 na tomtéž kanále.


Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady