PRAVDA O HŘÍŠNÉM TANCI: Nejoblíbenější scény ve filmu původně vůbec neměly být. Tohle režiséra přesvědčilo!

PRAVDA O HŘÍŠNÉM TANCI: Nejoblíbenější scény ve filmu původně vůbec neměly být. Tohle režiséra přesvědčilo!
Zdroj: Profimedia

Film Hříšný tanec miluje celý svět. Věděli jste ale, jaké scény původně ve filmu vůbec neměly být? Jaký byl vztah mezi hlavními představiteli a kdo místo nich měl původně roli dostat?

Romantický film Hříšný tanec si zamilovali diváci napříč generacemi, a to nejen kvůli oblíbenému příběhu chudého kluka a slečny z bohaté rodiny, kteří se do sebe zamilují. Od začátku filmu bylo jasné, že se na plátnech objevil nový dívčí idol – Patrick Swayze. Na internetových portálech dávaly filmu vysoké hodnocení převážně dámy v různých věkových kategoriích.

FOTO:  facebook.com


Ani Jennifer Grey nezůstala pozadu. Její role tátovy holčičky Baby, která se mění v ženu a na bezstarostných prázdninách zažívá první lásku, první tanec i první setkání s lidským zlem, je známá dodnes. Jennifer výkon v tomto filmu vystřelil na hollywoodské výsluní.


Film by možná nebyl tak úspěšný, kdyby nebyl ojedinělý. Nápad s natočením druhého dílu byl, ale Swayze pokračování odmítl. No a co by to bylo za Hříšný tanec, kdyby tam nebyl Swayze? Vždyť právě on se stal tváří filmu a symbolem rebelie, kterou se spoustu chlapců snažilo napodobit!ZAJÍMAVOSTI, které jste o tomto filmu určitě nevěděli:

– Film neměl při svém nízkém rozpočtu 6 milionů dolarů velká očekávání, o to větší překvapení bylo, když celosvětově vydělal přes 200 milionů dolarů a stal se tak nevýnosnějším filmem roku 1987.

– Podle Patricka neuměla Jennifer tančit, a tak ji musel opravdu učit, stejně jako to zobrazuje scéna ve filmu.

– Když se Patrick Swayze dozvěděl, kdo bude hrát jeho partnerku, chtěl z filmu odstoupit. Nepadl si s ní do oka už dříve při natáčení filmu Rudý úsvit.

FOTO:  facebook.com


– Scénu, kde dělá Patrick dvojité piruety, natáčel na 25 pokusů. Teprve pak byl se sebou spokojený.


– Původně byly hlavní role nabídnuty hercům Billymu Zaneovi a Sarah Jessice Parker. Ti ale neměli tanec na takové úrovni, jaké bylo potřeba.

– Jennifer bylo v době natáčení 27 let, ale Baby teprve 17 let. Musela tedy dokázat, že zvládne zahrát o deset let mladší dívku. Na konkurzu dostala prostor pěti minut a nakonec přesvědčila.

– Scény, kdy dvojice nacvičuje slavnou zvedačku ve vodě, byly natočeny až v říjnu. A tak už příroda začala naznačovat podzim. Pro zachování dojmu letních prázdnin musel tým asistentů barvit zažloutlé listy na stromech na zeleno a ty opadané přilepovat zpátky na větve.

– Intimní tanec Baby a Johnnyho, kterému se oddávali při milostné scéně, se původně točil na kamerových zkouškách. Režisérovi se záznam tak líbil, že scénu do filmu zařadil dodatečně.

Galerie– I známá scéna, kdy John v průběhu zkoušek přejíždí po ruce Baby, měla původně vypadat jinak. Herečka se při natáčení několikrát neudržela, dostala záchvat smíchu a tím zkazila původní scénu. Režisérovi se ale líbila přirozenost záběru, a tak nepovedené klapky do filmu zařadil. Smích Jennifer a Patrickovo naštvání je tak opravdové.

– Stejně tak oblíbená scéna, kdy se oba hlavní hrdinové plazí k sobě po podlaze na píseň "Baby", vznikla náhodou. Herci spolu blbli o pauze před jinou scénou a režisérovi se to tak zalíbilo, že záběr zařadil do scénáře.

 

Na oblíbený romantický film Hříšný tanec se můžete podívat v pátek 16. 2. ve 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

LEŽ! První filmový Spider-Man není Tobey Maguire! Slavný komiks má mnohem starší zpracování. Jak vypadalo?

TOP 7 CHYB Policejní akademie 6: Beatbox bez elektřiny i můry na provázku. Toho jste si nemohli nevšimnout!

OBROVSKÉ ŠTĚSTÍ: Přežili pád z 8 metrů a vysoudili pětimilionové odškodné! Co se stalo na place filmu Velký Joe?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady