Americký film Rabín, kněz a krásná blondýna ukrývá ČESKOU STOPU. Nebýt našeho tvůrce, nevznikl by

Americký film Rabín, kněz a krásná blondýna ukrývá ČESKOU STOPU. Nebýt našeho tvůrce, nevznikl by
Zdroj: TV Nova

Zbytečně obarvené vlasy, manžel na place a Edward Norton, známý spíše jako špičkový herec, za kamerou i před ní. Romantická komedie řadící se mezi ty úspěšné, a že jich moc není, by nevznikla nebýt slov uznávaného českého režiséra. Co ještě o snímku Rabín, kněz a krásná blondýna nevíte?

Režijní debut báječného herce Edwarda Nortona dopadl nad očekávání. Je plný vtipů, lásky a napětí. Jake (Ben Stiller) a Brian (Edward Norton) jsou od dětství nejlepšími kamarády, jenomže jejich přátelství se otřese v základech, když jim do života znovu vstoupí krásná Anna, do které se oba zamilují. Situaci činí náročnější ještě fakt, že z Jakea je rabín a Briana kněz.

Galerie


Film vznikl i díky jednomu slavnému českému režisérovi. Tyhle věci jste o tomto filmu možná nevěděli:

1. Česká stopa ve filmu

Tím slavným režisérem, který Nortona přesvědčil k natočení filmu, byl nejen Oscary a Zlatými glóby oceněný Miloš Forman († duben 2018). A střihl si v něm malou roli Otce Havla. Toto jméno si vybral sám.

2. Změna image

Herec a režisér Edward Norton si pro roli kněze obarvil vlasy na blond, i když to jeho postava nevyžadovala. Asi se tak cítil víc duchovně.

3. Sebechvála smrdí
Při obřadu na začátku filmu označí postava Edwarda Nortona film Sedm jako "ten populární film s Bradem Pittem". Slavný thriller Sedm režíroval David Fincher, který režíroval i snímek Klub rváčů, kde hrál po boku Pitta právě i Edward Norton.

4. Manžel v akci

Postavu krásné blondýnky Anny si zahrála sympatická Jenna Elfman. I když o ni ve filmu soupeří dva muži, její srdce ve skutečnosti získal herec Bodhi Elfman a její manžel, který si v komedii Rabín, kněz a krásná blondýna také zahrál, a to businessmana z kanceláře z protější budovy.

5. Na co šli do kina?
"Garciův film", na který jde Anna s Jackem do kina, je ve skutečnosti film Když muž miluje ženu s Andy Garciou v hlavní roli.

6. Věnováno do nebe

Celý film je věnován matce režiséra a herce Edwarda Nortona. Jmenovala se Lydia Robinson a zemřela v roce 1997. Byla to učitelka angličtiny.

FOTO:  TV Nova

Na romantickou komedii Rabín, kněz a krásná blondýna se podívejte v neděli 5. ledna od 13:10 na Nově nebo v repríze ve stejný den od 23:55 na stejném kanále.

Autor: Maci

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady