• TV Nova
  • STROJ ČASU: TV Nova slaví narozeniny! Jak to všechno začalo? Podívejte se na unikátní videa z archivu

STROJ ČASU: TV Nova slaví narozeniny! Jak to všechno začalo? Podívejte se na unikátní videa z archivu

STROJ ČASU: TV Nova slaví narozeniny! Jak to všechno začalo? Podívejte se na unikátní videa z archivu
Zdroj: TV Nova

V neděli 4. února to bude 24 let od chvíle, kdy diváci poprvé naladili vysílání TV Nova, která od té doby drží pozici nejsledovanější televize na českém trhu. Slavte s námi narozeniny už od 2. února, kdy se otevírají brány retro projektu Stroj času!

►STROJ ČASU - PODÍVEJTE SE, JAK ZAČÍNALA TV NOVA

Přesně 4. února 1994 v 19 hodin odstartovalo přímým přenosem z Národního muzea vysílání první české komerční televize, jejíž název byl vybrán z tisíců diváky zaslaných návrhů – televize Nova! Už od počátku měření v roce 1997 si drží pozici nejsledovanější stanice na českém trhu.

FOTO:  TV Nova


Za dobu svojí existence přinesla Nova přes 150 tisíc hodin vysílání, tisíce hodin zpravodajství a publicistiky a desítky tisíc hodin filmů, seriálů a zábavných pořadů. Aby svým divákům mohla nabízet co nejpestřejší programovou nabídku, rozšířila se v průběhu let hned o dalších sedm sesterských stanic a s některými z nich, stanicemi NOVA Sport 1 a 2 a mezinárodní stanicí NOVA International, expandovala dokonce i na sousední Slovensko.

FOTO:  TV Nova


A protože se narozeniny nemohou obejít bez oslavy, už nyní můžete najít na stránkách videoportálu Nova Plus speciální retro sekci, kde naleznete to nejdůležitější z historie první české soukromé televize. Pamatujete si ještě, kdo moderoval první Televizní noviny, jaká byla první natočená reportáž, nebo jak vypadal moderátor Sportovních novin Pavel Poulíček?

FOTO:  TV Nova


Můžete se podívat na exkluzivní záběry těsně před spuštěním vysílání. Ze záběrů to vypadá jako pěkné retro! U startu televize Nova nechyběly osobnosti jako Roman Šmucler, ředitel Vladimír Železný a pozorný divák si všimne i Ivany Trump NEBO Jaromíra Jágra.

FOTO:  TV Nova


Připomenout si také můžete první díly oblíbených pořadů. Kdo by neznal legendární hudební soutěž ESO s ikonickou hláškou Terezy Pegnerové „Čágo bágo šílenci!“. Dále se můžete podívat na politickou satiru Gumáci či investigativní pořady Občanské Judo a Na vlastní oči. Nechybějí ani soutěžní pořady jako Kolotoč nebo Riskuj.

FOTO:  TV Nova


Petra Rychlého a Báru Štěpánovou dnes diváci mohou vídat v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ale pamatujete si je společně ještě v pořadu Ptákoviny? I na to se můžete podívat díky Stroji času. Asi si nemůžete pamatovat ani to, jak vypadala studia Prásku a Volejte Novu. Překvapí vás, jak moc se za ta léta změnila!

FOTO:  TV Nova


Se začátky televize je spojený i její zakladatel Vladimír Železný. V pořadu Volejte řediteli informoval o novinkách z prostředí televize, ale i jinak promlouval k divákům. Připomeňte si první dochovaný díl.

FOTO:  TV Nova


Nesmí chybět ani Pavel Zuna, který v roce 2005 odstartoval pořad Víkend, nebo sourozenci Gondíkovi s jejich kutilským
pořadem Rady ptáka Loskutáka.

FOTO:  TV Nova


To a mnoho více z devadesátých let naleznete již nyní na kanálu Nova Plus. Pojďte se s námi vydat na dobrodružnou cestu proti proudu času! A pokud vám to nestačí, nezapomeňte v sobotu od 11:55 sledovat pořad Volejte Novu, který se celý ponese v duchu doby minulé. To jsou narozeniny, jak mají být!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

První díl pořadu ESO, televizní premiéra Terezy Pergnerové - 5. 2. 1994

První díl pořadu DO-RE-MI - 19. 5. 1998

Unikátní satira, první díl pořadu Gumáci - 7. 1. 1996

Autor: Maci

Maci
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady