Svatba, nebo James Bond? Liam Neeson kvůli manželce zahodil životní roli

Liam Neeson se proslavil mnoha akčními filmy. Mezi jeho nejznámější patří série 96 hodin, kde ztvárnil bývalého špiona Bryana, který řeší vše na vlastní pěst. Herec ve velkém rozhovoru pro časopis Rolling Stone prozradil mimo jiné to, která konkrétní věc ho během natáčení skutečně hodně štvala.

Proč nemá Liam Neeson rád snímky o superhrdinech? Jak vzpomíná na natáčení romantické komedie Láska nebeská? A proč odmítl roli Jamese Bonda?

96 hodin

Dnes již sedmdesátiletý herec si v minulosti přímo liboval v natáčení bojových scén, které vždy pečlivě ladil s kaskadéry. Jedna pasáž, která se v jeho filmech často objevuje, už mu ale vyloženě lezla na nervy. „Kdybych dostal penny za každou zmínku o ‚jistém souboru schopností'... Vždycky jsem si říkal: ‚Sakra, už je to tady zase,'“ řekl v rozhovoru pro časopis Rolling Stone.

Vyloženě prý prosil režiséra Pierra Morela, jestli by pasáž s mučením a vyhrožováním smrtí nemohli zkrátit, protože je podle něj už dost otřepaná. Režisér ho ale přesvědčil, že to bude fungovat. A měl pravdu! Trailer, který se před premiérou snímku promítal ve velkém na sportovních akcích, přilákal do kina obrovské množství diváků.

Liam Neeson
Liam Neeson  |  FOTO:  Profimedia

Ne superhrdinům

Herec se přiznal také k tomu, že nemá úplně kladný vztah k současnému trendu filmů o superhrdinech. „Opravdu nejsem jejich fanoušek. Obdivuji je, ale všechny mi připadají příběhově stejné,“ okomentoval to Liam Neeson. Přitom se sám objevil ve snímku Batman začíná! Rozdíl je ale podle něj v tom, že režisér Christopher Nolan příběhu netopýřího ochránce spravedlnosti dodal noirový nádech – a navíc měl film skvělé herecké obsazení.

Láska nebeská

Došlo i na mezi lidmi velmi oblíbenou romantickou klasiku, bez které se nemohou obejít žádné Vánoce – film Láska nebeská. Když herec natáčel scény s Emmou Thompson nebo s Thomasem Brodie-Sangsterem, který hrál jeho syna, připadalo mu, že jsou hvězdami celého snímku. Až když se sešel s ostatními herci, došlo mu, že je jejich příběh jen malou součástí ve velkém soukolí. Neesonovou nejoblíbenější scénou je hned ta úvodní, ve které Hugh Grant mluví o tom, že během 11. září 2001 byly všechny uskutečněné hovory o vyjadřování lásky nejbližším.

Láska nebeská.
Film Láska nebeská.  |  FOTO:  Archiv TV Nova

James Bond, nebo svatba

Taková láska se jen tak nevidí! Kvůli své milované partnerce Natashe Richardson, která zemřela v roce 2009, dokonce herec odmítl nabídku hrát legendárního agenta Jamese Bonda. Když vyšlo v roce 1993 historické drama Schindlerův seznam, ve kterém ztvárnil hlavní roli, volala mu filmová producentka bondovek Barbara Broccoli, jestli by neměl zájem stát se agentem 007.

I když se jím pochopitelně chtěl stát, nakonec se rozhodl jinak. „Liame, chci ti něco říct. Jestli budeš hrát Jamese Bonda, tak se nevezmeme,“ řekla mu prý tenkrát jeho budoucí manželka. Proto tehdy nabídku odmítl a v roce 1994 skutečně proběhla svatba. Ale to mu nezabránilo v tom, aby ji čas od času Jamesem Bondem nepoškádlil. Herec dodnes s nadsázkou tvrdí, že takové ultimátum dostal kvůli tomu, že se jí určitě nelíbilo, kolik partnerek by jako tajný agent ve filmu vystřídal.

Liam Neeson.
Liam Neeson ve filmu.  |  FOTO:  profimedia.cz

Herce Liama Neesona sledujte ve filmu 96 hodin na Voyo!

Sdílet
  • #Liam Neeson

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady