Přátelství Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda: V čem byl třetí díl Návratu do budoucnosti zlomový?

Herci Michael J. Fox a Christopher Lloyd tvoří v současnosti nerozlučné duo přátel. Poprvé se setkali při natáčení legendární trilogie Návrat do budoucnosti v roce 1985. Bližší pouto se mezi nimi ale vytvořilo až o pět let později při natáčení třetího pokračování. Co je sblížilo? A co říká Michael J. Fox o svém kolegovi?

I když je mezi nimi třiadvacetiletý věkový rozdíl, stejně si k sobě představitelé středoškoláka Martyho McFlye a hodně nekonvenčního vědce Emmetta Browna našli cestu. A od té doby se vzájemně podporují v dobrých i zlých časech. 

Přátelství z roku 1885

Jednašedesátiletý Michael J. Fox se na Filmovém festivalu Sundance rozpovídal o jejich dlouholetém přátelství. Chris je skvělý a velmi záhadný člověk. Trvalo mi několik filmů, než jsem ho poznal, prozradil v rozhovoru pro časopis Variety. Osudové pro ně bylo natáčení třetího dílu, během kterého se společně propadli na Divoký západ do roku 1885.

FOTO:  Nova.cz

Společné téma, které je sblížilo

Při natáčení Návratu do budoucnosti III jsme se spojili tak, jak se to u ostatních filmů nepodařilo. Přišel jsem na to, jak moc miluje herectví. To jsem nikdy předtím nepochopil, okomentoval to dál herec. Tehdy si spolu sedli a dlouho si povídali o herectví, Shakespearovi, králi Learovi a mnoha dalších tématech. Ten chlap umí hrát krále Leara! To od něj lidé nečekají. Je plný překvapení, dodal s úsměvem.

Blázen a umělec

Mezi vlastnosti, které herec na svém starším kolegovi obdivuje, patří jeho umění vyprávět příběhy. Dokáže během dvou vteřin vyprávět příběh, který stojí za celý film a vy ho pochopíte. My obyčejní herci nad tím musíme strávit hodiny a hodiny, poznamenal Fox. Chris je v tom skvělý. Jeho láska k filmu a herectví... Není to jen blázen, je to umělec,“ pěje na něj chválu. 

Dokument o Michaelu J. Foxovi

Na Filmovém festivalu Sundance propaguje představitel Martyho McFlye světovou premiéru svého dokumentu Still: A Michael J. Fox Movie. Ten se má věnovat jeho osobním i profesním úspěchům i strastem. Konkrétně také tomu, jak statečně čelí nevyléčitelné Parkinsonově chorobě, se kterou bojuje už celých dvaatřicet let. A po celou tu dobu při něm stojí jeho blízký kamarád Christopher Lloyd. Některá přátelství zkrátka trvají celý život. 

Pokud vás zajímá téma cestování v čase, podívejte se na filmy Probudím se včera nebo Návštěvníci 3: Revoluce, které najdete na Voyo.

Sdílet
  • #Christopher Lloyd

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady