Filmové přátelství přerostlo ve skutečné: Čím Michael J. Fox a Christopher Lloyd dojali fanoušky?

Herci Michael J. Fox a Christopher Lloyd se stali legendami díky komediální sci-fi sérii Návrat do budoucnosti. Nerozlučnou dvojici Martyho McFlye a doktora Emmetta Browna si zamilovaly miliony lidí po celém světě. A jejich sláva neutichá ani po sedmatřiceti letech od uvedení prvního snímku.

Teď se před zraky fanoušků po delší době znovu potkali na Comic Conu v New Yorku a bylo to opravdu dojemné setkání, které rozplakalo řadu přihlížejících.

Dojemné shledání

Na pódiu se objevil nejprve Michael J. Fox, který při příchodu předvedl gesto odkazující na jeho nezapomenutelné sólo ve filmu. A hned za ním dorazil za neutichajícího potlesku i Christopher Lloyd. Když se pak na přivítanou objali, spustili tím příval slz u mnoha fanoušků.

Návrat do budoucnosti

Společně potom zavzpomínali na to, jak kultovní trilogie o cestování v čase vznikala. Původně měl totiž roli Martyho McFlye hrát někdo úplně jiný. Necelý měsíc natáčel režisér Robert Zemeckis s Ericem Stoltzem, ale protože ho jeho výkon nepřesvědčil, nakonec obsadil do hlavní role Michaela J. Foxe.

FOTO:  Archiv TV Nova

Přátelství

Mladý herec si s Christopherem Lloydem tehdy padl hned do noty. „Chemie mezi námi fungovala od první scény a zůstalo to tak po celé tři filmy. A nezmizelo to mimochodem dodnes,“ okomentoval to představitel excentrického doktora, který se i v třiaosmdesáti letech stále objevuje v řadě seriálů a filmů. Od natáčení pojí tyto dva totiž blízké přátelství. Stejně jako ve snímcích ho neohrozilo ani plynutí času.

FOTO:  Profimedia

Parkinsonova choroba

Herec Michael J. Fox promluvil také o Parkinsonově nemoci, která mu byla diagnostikována už v roce 1991. Prvních příznaků si všiml při natáčení filmu Doktor Hollywood. I když mu lékaři sdělili, že v následujících několika letech už nebude schopen pracovat, postavil se nemoci čelem a hereckou kariéru definitivně ukončil teprve před dvěma lety. Založil dokonce nadaci, která financuje výzkum léků na toto onemocnění a pomáhá o něm zvýšit povědomí ve společnosti.

FOTO:  Archiv TV Nova

Pomoc druhým

I když to určitě nebylo jednoduché, herec se naučil nahlížet na nemoc z jiného úhlu pohledu. „Parkinsonova choroba je dar, který si neustále bere, ale za nic bych ho nevyměnil. Lidé jako Chris tu pro mě neustále byli, stejně jako mnozí z vás. Nejde o to, co mám teď, ale o to, co mi bylo dáno – hlas, abych pomohl ostatním,“ řekl Michael J. Fox při diskuzi s fanoušky.

Pokud vás zajímá téma cestování v čase, podívejte se na filmy Probudím se včera, Napříč časem, Milenci v čase a Návštěvníci 3: Revoluce, které najdete na Voyo.

Sdílet
  • #Eric Stoltz
  • #Christopher Lloyd

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady