Je libo kobří krev s whiskey? Woody Harrelson popsal, jakou bizarní zkušenost zažil s Michaelem J. Foxem

Humanitární ceny Jeana Hersholta, které udělují guvernéři Akademie filmového umění a věd, se předávaly v sobotu 19. listopadu v Los Angeles. Tentokrát jednu z nich získal herec Michael J. Fox, jehož nadace významně přispěla k výzkumu Parkinsonovy choroby.

Cenu mu předal jeho dlouholetý přítel Woody Harrelson, který se s diváky podělil o jednu veselou historku ze společné minulosti. Když v roce 1989 navštívil Michaela J. Foxe v Thajsku, kde tehdy natáčel film Oběti války, zažili tam spolu něco velmi zvláštního. A ta zkušenost je poznamenala natolik, že se stali celoživotními přáteli. 

Výlet do divoké džungle 

Celé to začalo tak, že společně vyrazili do nitra tamní divoké džungle. Představitel Martyho McFlye chtěl tehdy pravděpodobně dopřát svému příteli takový zážitek, na který jen tak nezapomene. Proto zaplatil tisíce thajských bahtů, aby se dostali na souboj kobry s mangustou. To mohlo být tehdy v přepočtu asi tak 16 dolarů. Za takovou mrzkou částku byste si toho už tenkrát v USA příliš nekoupili, ale v méně rozvinutých zemích to stačilo na velkolepou podívanou. 

FOTO:  Archiv TV Nova

Mami, můžu si jít hrát ven s kobrou? 

Woody Harrelson nemohl uvěřit svým očím, když viděl, jak si tam místní kluk hraje s kobrami. Každý má zkrátka v dětství jiné hračky – někdo panenky a autíčka, jiný zase jedovatá zvířata. Těžko říct, co z toho je zábavnější či bezpečnější. Výrobci hraček si s nějakými předpisy přece jenom, zvláště v minulosti, pravděpodobně hlavu příliš nelámali.

Souboj na život a na smrt 

Když se pečlivě vybraná kobra dostala z rukou chlapce do klece s mangustou, byl její osud zpečetěn. Šílenější souboj prý Woody Harrelson nezažil, možná snad jedině tak mezi vedoucími pracovníky filmových studií. Kam se hrabou sebeakčnější trháky s milionovými rozpočty. Skutečný souboj na život a na smrt nepřestane lidi bavit nikdy.  

Zvláště v době nejrůznějších her, kdy jsou násilí a smrt brány jako poměrně běžné součásti každodenního života. Schválně se svých dětí někdy zeptejte, kolik se jim podařilo během hraní her na počítači nebo konzoli zabít lidí? Určitě budete moc pyšní na to, jak jsou schopní. 

FOTO:  Profimedia

Recept na kobru s whisky 

Poté, co had utržil krutou porážku, začalo veselé hodování na jeho krvi. Podle tamního receptu vystačí jedno zvíře na naplnění půlky čtyř sklenic, které se dolijí whisky. Podle tradice se po vypití kobří krve stáváte bratrem hada.  

Po takovém rituálu vás během života už absolutně nic nemůže rozhodit, maximálně klec s mangustou. Nebo ten samotný speciální koktejl, kterému se ve vašem žaludku z nějakého záhadného důvodu vůbec nelíbí. To se totiž přesně stalo i Michaelu J. Foxovi, který jako správný Kanaďan dokáže vypít všelicos, jak vtipkoval jeho kamarád. Některé věci se ale zkrátka zahrát nedají, ať už se snažíte sebevíc a jste sebetalentovanější.

 

Zpátky k pultíku 

„Mám tě rád. V 80. letech jsme pořádně vyváděli,“ reagoval na tohle prazvláštní vzpomínkové uvítání Michael J. Fox, kterého citoval deník People. Herec byl pravděpodobně moc rád, že svého teď už bývalého kamaráda vystrnadil od řečnického pultíku.  

Ty generální zkoušky se přece jenom nedělají pro nic za nic. Kdyby organizátoři slyšeli tuhle historku předem, možná by si ještě rozmysleli, zda Woodyho Harrelsona vůbec nechají mluvit. I když se publikum smálo, nejspíše to způsobil jen davový efekt na akcích podobného typu. Třeba by pro příště prostě jen stačilo, kdyby se za bouřlivého potlesku objevil na pódiu, na všechny se usmál a za decentního mlčení předal tohle významné ocenění. 

Woodyho Harrelsona sledujte například ve filmu Podfukáři, který najdete na Voyo.

Sdílet
  • #Woody Harrelson

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady