Královna Alžběta II. je opět s princem Philipem. Kde se jim může veřejnost poklonit?

Buckinghamský palác zveřejnil na sociálních sítích fotografii, na které ukázal místo posledního odpočinku královny Alžběty II. a prince Philipa. Náhrobní kámen je v královské kapli ve Windsoru, kde jsou oba pohřbeni. Pietní místo bude pro veřejnost dostupné od tohoto čtvrtka.

Náhrobní kámen je umístěný v pamětní kapli Jiřího VI. v britském Windsoru, který se nachází v hrabství Berkshire. Nový kámen nahradil původní desku věnovanou bývalému králi Jiřímu VI. a královně matce Alžbětě, matce Alžběty II.

Alžběta II. a princ Philip už navždy spolu

Královna Alžběta II. spočinula, kromě rodičů také vedle zesnulého manžela prince Philipa. Jejich jména jsou napsaná zlatým písmem na černé náhrobní desce, která je vyrobena z belgického mramoru, uvedla televize BBC. Místo je obklopené květinami a věnci.

​Pohřeb královny se konal 19. září. S milovanou britskou panovnicí se přišla rozloučit královská rodina včetně dětí prince Williama a princezny Catherine, a to nejstarší syn princ George a princezna Charlotte. Pohřeb se konal ve Westminsterském opatství.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady