Moment, který dojal celý svět. Čím princ George s princeznou Charlotte všechny rozplakali?

Na pohřeb královny Alžběty II. dorazily tisíce fanoušků, státníci z celého světa a především rodina. Kromě krále Karla III., jeho chotě, princů Williama a Harryho, se zúčastnili posledního rozloučení s královnou také princ George a princezna Charlotte. A byli to právě oni, kdo svým příchodem dojali lidi po celém světě.

Státní pohřeb královny Alžběty II. se konal ve Westminsterském opatství v Londýně, kam dorazilo 2000 hostů. Všichni sledovali příchod průvodu královské rodiny, který doprovázel rakev.

Dojemný okamžik

Dlouho se spekulovalo, zda se pohřbu zúčastní děti prince Williama a princezny Catherine, vzhledem k jejich věku, ale nakonec se oba připojili k rodině a dali královně poslední sbohem. Když vstoupili princ George s princeznou Charlotte do opatství, hosté byli dojati.

Také lidé na sociálních sítích si tohoto důležitého momentu všimli a někteří se rozplakali. „Pláču nad princem Georgem a princeznou Charlotte, kteří jdou s rodiči za rakví prababičky, jsou to ještě děti," citoval britský deník Mirror jednoho z fanoušků.

​​​​Budoucnost královské rodiny

Pro většinu lidí jejich přítomnost měla být také momentem toho, že je královská rodina připravena splňovat povinnosti, které se od ní očekávají. Děti celé rozloučení zvládly důstojně, a prince George, který je po svém otci dalším následníkem trůnu, jim měl dokázat, že roste další generace spolehlivého panovníka.

​​Pejsci královny

Veřejnost se mohla s královnou rozloučit a sledovat její poslední cestu v průvodu z Londýna do Windsoru, kde proběhla bohoslužba v kaple sv. Jiří. Po konci bohoslužby bude královna pohřbena vedle svého milovaného manžela prince Philipa, který zemřel 9. dubna 2021. Rozloučit se s královnou přišli také její milovaní pejsci rasy welsh corgi.

Sdílet
  • #Královna Alžběta II.

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady