Dvě princezny z Walesu, které si získaly srdce Britů. Co spojuje Catherine a Lady Dianu?

Princeznu Dianu Británie zbožňovala. Její tragická smrt celou zemi paralyzovala. Vypadá to, že prázdné místo po Lady Di se podařilo adekvátně zaplnit princezně Catherine. Co spojuje matku a manželku budoucího krále?

Často je princezna Catherine srovnávaná s princeznou Dianou. Podobu lidé nacházejí ve vystupování, v oblékání, v lásce k dětem i v zaujetí pro charitativní činnost. Princezna Catherine zesnulou maminku prince Williama mnohdy připomíná detaily, které veřejnosti nikdy neujdou.

Princ a princezna z Walesu, nový díl

Po smrti královny Alžběty II. oznámil král Karel III. změny titulů v rodině. Nově získal jeho starší syn titul prince z Walesu, jeho manželka se stala princeznou z Walesu. Tento titul dříve patřil princezně Dianě, ale její smrti ho nikdo nepoužíval. Camilla Parker Bowles, nynější královna manželka, jíž po sňatku s princem Charlesem náležel, se ho vzdala. Podle deníku Today je pro princeznu Catherine pocta, že může používat tento titul. Deník citoval zdroj z paláce, podle něhož princezna oceňuje historii spojenou s tímto titulem, ale plánuje se vydat vlastní cestou.

​​Princezna Catherina, stylová ikona s poklonou Lady Di

Titul není jediné, co má princezna Catherine společného s princeznou Dianou. Veřejnost si od začátku všímala podobností v jejich chování a také drobných detailů, kterými měla princezna Catherine vzdávat hold mamince svého manžela. Jednalo se o oblečení nebo šperky. Catherine nosí například Dianin zásnubní prsten, který zdobí modrý safír osázený čtrnácti diamanty. 

FOTO:  Profimedia

​A ani na pohřbu královny Alžběty II, který se konal 19. září, na tradice nezapomněla. Princezna Catherine si na sebe vzala perlový náhrdelník, který nosila princezna Diana i královna. Pro fanoušky královské rodiny to byl jeden ze symbolických momentů. O pár dní dříve, kdy princezna Catherine dorazila s princem Williamem na bohoslužbu konanou po úmrtí královny, měla na sobě náušnice, které patřily princezně Dianě. Kabát ozdobila broží, kterou nosila královna.

FOTO:  Profimedia

Moderní královské matky

Princezna Diana byla známá tím, že si do výchovy synů Williama a Harryho nenechala mluvit ani od královské rodiny. Odmítala je jako malé opouštět a brala je s sebou na pracovní cesty. Svůj pracovní program ladila podle programu svých synů – co dnes vypadá jako normální, ovšem v tehdejším nastavení monarchie bylo rovnou rebelstvím. Oba chlapce poslala do školy, i to bylo nezvyklé. V královských rodinách je totiž obvyklá domácí výuka. Diana s chlapci ale také jezdila na lyžích a velmi známá je i fotka, kde se princezna z Walesu řítí s Harrym na vodním toboganu, oba řádně zmáčeni. Na Dianinu láskyplnou mateřskou výchovu navázala i Catherine u svých třech dětí, prince George, princezny Charlotte a prince Louise.

​Důležité hodnoty

​Všechny děti nyní navštěvují školu Lambrook School. Princezna Catherine s princem Williamem se je také podle magazínu People snaží držet dále od záře reflektorů. „Moji rodiče kladli do popředí důležitosti vlastnosti jako laskavost, respekt a čestnost. A já si uvědomuji, jak důležité hodnoty to pro mě po celý život jsou. Proto chceme s Williamem našim dětem stejné hodnoty předat. Podle mého názoru je to stejně důležité, jako vyniknout v matematice nebo sportu," citoval magazín princeznu.

Sdílet
  • #Královna Alžběta II.

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady