Vojta Kotek v Pojišťovně štěstí: Připomeňte si ho v roli rošťáckého puberťáka!

Rodinný seriál Pojišťovna štěstí se začal vysílat v roce 2004 a okamžitě si podmanil mnoho diváků, kteří se nemohli dočkat každého dalšího dílu. Zásluhu na tom má hvězdné herecké obsazení a poutavé příběhy hlavních hrdinů, kteří řeší složité mezilidské vztahy. Seriál si nyní můžete od prvního dílu pustit nově také na nova.cz!

Od uvedení uběhlo celých osmnáct let a někteří herci se od té doby dost změnili, jiní naopak vypadají téměř úplně stejně. Přesvědčit se o tom můžete sami v článku.

Štěstí nelze pojistit

Příběh se odvíjí od postavy Anny Jánské, která nedávno přišla o manžela. Má ale šikovného syna Ondřeje a těší se z čerstvě narozeného miminka. Designérka Dagmar Krausová se zase s celou rodinou konečně přestěhovala do vysněného domu. Její manžel je ředitel pojišťovny Tomáš Kraus. Osudy těchto dvou rodin se začnou postupně proplétat, a ne všechny vztahy jsou tak pevné, jak se může na první pohled zdát. Každý člověk chce v životě najít štěstí, ale cesta k němu bývá často dost složitá.

FOTO:  TV Nova

Plejáda hvězd

Specifikum seriálu spočívá mimo jiné v tom, kolik známých osobností se v něm v průběhu objevilo. Alena Antalová se rolí Anny nesmazatelně zapsala do povědomí diváků. Miroslav Etzler ztvárnil charismatického ředitele a jako jeho manželka se představila Kateřina Brožová.

Kromě těchto tváří se vsadilo také na osvědčené umělce. Jiřina Jirásková alias paní Kekulová neustále bavila vtipnými hláškami. A nejde zapomenout také na věčné dohadování Jiřiny Bohdalové a Petra Nárožného. Dalších rolí se zhostili například Jan Šťastný, Jiří Dvořák, Igor Bareš, Aleš Háma, Yvetta Blanarovičová, Jan Čenský, Daniel Rous, Jitka Schneiderová nebo Libuše Švormová.

FOTO:  TV Nova

Start kariéry

Pojišťovna štěstí byla důležitým milníkem pro Nikol Leitgeb (rozenou Štíbrovou) a Vojtu Kotka. V průběhu seriálu doslova vyrostli před očima a v současnosti neexistuje v Česku nikdo, kdo by jejich jména neznal. Při natáčení měli navíc jedinečnou možnost učit se herectví od těch nejzkušenějších v oboru.

FOTO:  TV Nova

Nikol Leitgeb (rozená Štíbrová)

Seriál tehdy teprve osmnáctiletou Nikol katapultoval mezi herecké hvězdy. Navzdory tomu se už v mnoha dalších projektech neobjevila a vydala se jiným směrem. Nyní patří mezi nejvýznamnější influencerky v Česku. Zábavnými příspěvky baví své sledující a dává jim možnost nahlédnout do svého soukromého života. Na jejím instagramu můžete pravidelně potkávat její dva syny Mathiase a Tobiase i manžela Petra.

Zároveň se ale snaží využívat svůj vliv k dobrým skutkům. Často například pořádá sbírky pro lidi s handicapem. Sama na seriál ráda vzpomíná a čas od času si dokonce udělá legraci ze svého tehdejšího účesu.

FOTO:  TV Nova

Vojtěch Kotek

Jako lavina se spustila i kariéra Vojtěcha Kotka, který od té doby natočil mnoho filmů a seriálů. Po kultovních snímcích Snowboarďáci, Rafťáci a Ro(c)k podvraťáků už možná ani nebylo cesty zpět. Zvlášť když má herectví v krvi. Pokud jste se narodili v devadesátých letech, své dospívání máte určitě spojené právě s ním. Kdo by si pomyslel, že z roztomilého klučiny s rošťáckým úsměvem vyroste tak charismatický herec? Nedávno zazářil v minisérii Guru z dílny Voyo Originál. Nebojí se ani vědomostních soutěží, proto ho diváci mohli vidět také v pořadu Na lovu: Hvězdný speciál.

FOTO:  TV Nova

Alena Antalová

Půvabná herečka na sebe upozornila právě rolí Anny Jánské a tehdy učarovala nejednomu muži. Ve filmovém světě se po ní ale po skončení seriálu slehla zem a věnovala se spíše rodině a divadlu. Její návrat před kamery se odehrál v celovečerním snímku Léto s gentlemanem. V něm se můžete přesvědčit o tom, že plynutí času nehraje v jejím případě téměř žádnou roli.

FOTO:  TV Nova

Miroslav Etzler

Ostravského rodáka moc diváků před Pojišťovnou štěstí neznalo. O to víc se jim zalíbil coby sympatický ředitel Tomáš Kraus. Oblíbený herec kvůli následkům covidu musel být před nějakou dobou hospitalizován v nemocnici. Teď se ale opět naplno vrátil do práce, takže se na něj můžeme těšit v dalších projektech.

FOTO:  TV Nova

Kateřina Brožová

Hraním v seriálu navázala Kateřina Brožová na svou už tak úspěšnou kariéru. I když se svou ne úplně pozitivní postavou vždy sympatizovala, byla to podle jejích slov skvělá herecká zkušenost. S krátkými pauzami se objevuje v různých snímcích, ale věnuje se také divadlu a dabingu. Je zastáncem přirozeného stárnutí a často se ukazuje na sociálních sítích bez make-upu. Mnoho mladších žen jí může jen závidět. 

FOTO:  TV Nova

Seriál si nyní můžete od prvního dílu pustit na nova.cz!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady