ANKETA: Která vánoční kniha je ta nejkrásnější? Hlasujte!

ANKETA: Která vánoční kniha je ta nejkrásnější? Hlasujte!
Zdroj: TV Nova

Nejkrásnější svátky jsou tady a s nimi i zasloužený odpočinek a domácí pohoda. Připravte si horkou čokoládu, pohodlně se usaďte, ochutnávejte cukroví a k tomu si přečtěte ty nejkrásnější vánoční příběhy...

Povídka anglického spisovatele Charlese Dickense Vánoční koleda je jedním z nejznámějších příběhů s vánoční tématikou. Vypráví o hrabivém Ebenezeru Skružovi, kterého během Štědrého večera navštíví tři duchové, kteří ho vedou po cestě za nápravou jeho dosavadního života. Stařec má totiž jedinou lásku a tou je shromažďování a škudlení peněz. Dokonce ani o Vánocích není milý a štědrý.

Duch minulých Vánoc, který starého lakomce navštíví jako první, ukáže muži, jak šťastným a veselým chlapcem v dětství býval. Duch současných Vánoc ho vezme na tři různá místa. Do obchodu s nakupujícími lidmi, kteří se těší z vánoční nálady a radosti, k rodinné oslavě svého chudého písaře a nakonec k rodině bez domova, která se snaží zahřát u otevřeného ohně. Nakonec mu Duch budoucích Vánoc ukazuje strašlivou vizi, co se stane, pokud se pan Skruž nepolepší. Ten nakonec svůj přístup k životu změní, a tak se vše v dobré obrátí.

Příběh plný kouzel, magické vánoční atmosféry a poučení je tou správnou volbou pro každého, kdo si chce o Vánocích přečíst zajímavou povídku – přesně vystihuje pravý smysl nekrásnějších svátku v roce.

Pokud si rádi přečtete tvorbu českých autorů, pak můžete zvolit klasiku v podobě nádherné vánoční knihy České Vánoce Josefa Lady. Děti i dospělé okouzlí nejen jedinečné kresby pana Lady, ale i básnické texty známého českého poety Michala Čermáka.

Nemohou se vaše děti dočkat Štědrého večera? Pak si dlouhé čekání můžete zpříjemnit knihou plnou vánočních příběhů, krásných ilustrací, hádanek a textů koled s názvem Moje nejkrásnější vánoční kniha od Marion Krätschmerové.

Skupina autorů v čele s Hansem Christianem Andersenem spojila své síly, aby vznikla Vánoční kniha plná té nejkrásnější atmosféry a nejznámějších vánočních příběhů, které vaše děti už jistě znají.

S knížkou Vánoční příběh od Astrid Lindgrenové strávíte skvělé Vánoce. Její veselé příběhy milují děti po celém světě.

Dojemný příběh Vánoční koťátko od Jamese Herriota vás donutí zamyslet se nad pravým smyslem vánočního času. Knížka potěší všechny milovníky zvířat.

Nenápadná kniha skrývající však neotřelé a vtipné vánoční pohádky.  To je knížka Vánoční pohádky od Zbyňka Malinského.

Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány.  Připočtěte  k tomu ještě kopu roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy. V takovém zmatku by se hodil nějaký anděl, co říkáte? U knížky Sněží, sněží... se pobaví celá rodina.

Knih s vánoční tématikou je opravdu nespočet a stačí si jen vybrat. Zalovit můžete ve vodách nejen českých, ale i zahraničních autorů. Počínaje českou klasikou s typickými ilustracemi Josefa Lady, konče světově známými pohádkami Hanse Christiana Andersena. Můžete se inspirovat a hlasovat v anketě!

Jaká je podle vás ta nejkrásnější vánoční kniha?

NEPŘEHLÉDNĚTE:
ANKETA: Která vánoční pohádka je pro vás ta nejkrásnější?
Hvězdy televize Nova přejí krásné svátky! Jaké jsou jejich vzkazy PRO VÁS?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady