Herecká cesta Jakuba Štáfka: Od Jordána z Ulice k Lavimu ve vířivce

Jakub Štáfek nyní válcuje kina se svým nejnovějším projektem Vyšehrad: Fylm. Role geniální nemyslící kopačky mu sice přinesla nemalou porci slávy, své první herecké zkušenosti ale získával jako dítě Ulice. Tu natáčel dlouhých třináct let a diváci tak měli možnost sledovat, jak jim Jakub roste doslova před očima. Z chlapce mužem, ze zelenáče zkušeným hercem, od Matěje Jordána k Lavimu! Zavzpomínejte si s námi na časy, kdy Ulici vládli Jordánovi.

Seriál Ulice začal vysílat léta páně 2005. Podle pamětníků tehdy byla neděle, lehce pršelo a diváky přivítal pilotní díl seriálu, po kterém hned druhý den následoval další oficiální díl. Děj Ulice se tehdy točil hlavně kolem rodiny Jordánových, kterou představovala maminka Barbora Jordánová (Tereza Brodská), tatínek Tomáš Jordán (Petr Vacek) a dvojčata Tereza (Patricie Pagáčová) a Matěj alias Jakub Štáfek. 

FOTO:  TV Nova

I když měli seriáloví sourozenci za rodiče skutečné herecké matadory, sami s hraním teprve začínali. Patricii Pagáčové bylo v době prvního natáčení pouhých 16 let a Jakubovi Štáfkovi dokonce 14! Jak šel čas, z mlíčňáků se pomalu stávali zkušení herci, kteří v neuvěřitelném každodenním tempu stále vybrušovali svůj herecký talent.

Matěj Jordán v Ulici  |  FOTO:  TV Nova

​I nerozlučná rodina Jordánů se však po čase rozpadla. Tereza Brodská se se svým seriálovým mužem rozvedla a odstěhovala se mimo kamery, na chalupu se svým novým přítelem. Její děti v Ulici vydržely o něco déle, oba seriáloví sourozenci se však rozhodli seriál v roce 2019 definitivně opustit. 

FOTO:  TV Nova

​Od štábu tehdy dostal Jakub Štáfek podepsané kopačky, které ho dost možná nakoply i ke ztvárnění Laviho v seriálu Vyšehrad. Ten si nyní můžete užít exkluzivně na Voyo a připomenout si příběh Juliuse Lavického, který nudu pošle za všech okolností na střídačku.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady