ZBYTEČNÁ CHYBA! Co filmařům při natáčení Pána prstenů vůbec nedošlo?

ZBYTEČNÁ CHYBA! Co filmařům při natáčení Pána prstenů vůbec nedošlo?
Zdroj: Warner Bros

Jeden z nejoblíbenějších snímků současnosti „Pán prstenů: Společenstvo prstenu“ se během natáčení potýkal s řadou nepříjemných momentů. Tak třeba z Hobitína museli vylovit všechny žáby, aby nerušili natáčení! Ale to není vše! Co dalšího jste nevěděli?

Hobití vesnice se začala stavět dva roky před startem celého natáčení. Problém nastal ve chvíli, kdy se Frodo Pytlík kouká na západ slunce. Jelikož byl jeho domeček postavený směrem na východ, musel štáb tuto scénu vyřešit. Nakonec to dopadlo tak, že kamera nasnímala ve čtyři hodiny ráno východ slunce, a potom se film jednoduše pustil pozpátku.

 

FOTO:  TV Nova


Celý Hobitín je součástí soukromé farmy, která se nachází nedaleko města Matamata na Novém Zélandu. Vše je skutečné, pouze jeden strom je umělý. Režisérovi se totiž nelíbila barva jednoho z tamních stromů, a tak se rozhodl, že jednotlivé listy bude třeba přebarvit.

 

Podívejte se také na:
HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!

 

FOTO:  TV Nova


S Hobitínem se pojí i další nepříjemnost. Režisér si u vlády Nového Zélandu zařídil zákaz přeletu všech letadel. Problém ale nastal ve chvíli, když dva letci tento zákaz porušili, a trest je tak neminul – vláda jim doživotně odebrala leteckou licenci.

 

FOTO:  TV Nova


Husarský kousek se povedl Liv Tyler, která ve snímku ztvárnila elfku Arwen. Jelikož má fobii z koní, získat tuto roli nebylo vůbec jednoduché. Nakonec to vyřešila tak, že se naučila elfsky, a stala se tak jednou z mála lidí, kteří tento jazyk ovládají. Roli nakonec dostala a fobie z koní vyřešil režisér tak, že použil dablérku a pro detailní záběry využil speciální trenažer.

 

Nepřehlédněte:
Jsou jim podobní? Tihle herci nadabovali postavy seriálu Krok za krokem!

 

FOTO:  TV Nova


Viggo Mortensen alias Aragorn měl velkou radost z toho, že mohl mít v ruce meč, a tak neodolal a s mečem se oháněl i na parkovišti mimo natáčení. A jelikož to byly pořádné kousky, jeden kolemjdoucí se tolik obával o své zdraví, že na něho zavolal policii.


A do natáčení se zapojila i Česká republika. Některé nádoby, které byly v Dnu pytle, byly vytvořené nejen ve velikosti lidské, ale taky hobití a právě tyto nádoby se vyráběly v Česku.

 

Musíte vidět:
Utajené vztahy celebrit: O kom jste netušili, že jsou jedna rodina? VIDEO

 

FOTO:  TV Nova


Nejen štáb, ale i herci si často vytrpěli své. Během sněhové scény v průsmyku Caradhas musela být použita speciální technika. Jelikož se natáčelo v době, kdy bylo velké teplo, místo sněhu musela být použita speciální směs s vysokou koncentraci soli, která hercům dráždila kůži a oči.


A s nepříjemnostmi se musel potýkat  i Orlando Bloom, který ztvárnil Legolase. Orlando měl delší vlasy a aby maskéři docílili u Legolase vysokého čela, nezbývalo herci nic jiného, než si vyholit vlasy.

 

FOTO:  TV Nova

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

OSCAR pro seriálové herce: Kteří herci by si ho podle vás zasloužili?

Moderátorky Novy prozrazují: Jak by měl vypadat dokonalý muž? Chtějí svalovce, nebo elegána?

Zraněný režisér i šperky za miliony. Podívejte se na největší zajímavosti z natáčení filmu Velký Gatsby!

 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady