OSCAR pro seriálové herce: Kteří herci by si ho podle vás zasloužili?

V neděli v noci se v Americe předávaly prestižní ceny filmové akademie Oskar. Porota vybrala nejen nejlepší film loňského roku, ale především zvolila nejlepšího herce a herečku. Komu byste udělili zlatou sošku, kdyby se volil nejlepší herec a herečka našich seriálů?

Do užšího výběru ankety jsme zvolili 7 herců a hereček, které skoro denně vídáte na obrazovkách televize Nova ve vašich oblíbených seriálech. Kdo z nich by si podle vás za své herecké umění zasloužil Oskara?

ŽENY:

Jana Stryková

Tajnosti Jany Strykové
Zdroj: Nova.cz


Za ztvárnění sestřičky Kateřiny Vránové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kterou po celou dobu provází smůla na muže, si nominaci na nejlepší herečku určitě zaslouží.


Zlata Adamovská

Ordinace v růžové zahradě 2 - Zlata Adamovská jako Běla
Zdroj: Nova.cz


Běla Valšíková je stálicí seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Ráznou doktorku, která v životě nemá moc štěstí, ale nic si z toho nedělá, hraje Zlata Adamovská perfektně.


Dana Morávková

Ordinace: Focení Dany Morávkové fotografkou Lenkou Hatašovou - 2
Zdroj: Nova.cz


Postava Zdeny Suché sice na čas z kamenické nemocnice zmizela, to ale neznamená, že si Dana Morávková nezaslouží nominaci za ztvárnění této sympatické doktorky.
 

Hana Maciuchová

Ulice - Miriam Hejlová
Zdroj: TV Nova


Ačkoliv už postava Miriam Hejlové ze seriálu Ulice zmizela, její představitelku v této nominaci vynechat nemůžeme! Přeci jen strávila s postavou učitelky Miriam několik let!
 

Patricie Solaříková

Seriál Ulice: Sexy fotky Patricie Solaříkové - 23
Zdroj: TV Nova / Lenka Hatašová


Postava Terezy Jordánové je v seriálu Ulice již od jejího začátku. Patricie s postavou sympatické Terezy vyrostla a patří mezi nejlepší herečky seriálu.
 

Ljuba Krbová

Seriál Ulice: Oslava Ančiny padesátky - 10
Zdroj: TV Nova


Sympatická Anna Lišková ze seriálu Ulice by pro svoji rodinu udělal cokoliv. A herečka Ljuba Krbová ji hraje opravdu výborně.


Hana Vagnerová

Expozitura: Hana Vagnerová


Herečka Hana Vagnerová si zahrála vyšetřovatelku Terezu Hodačovou již v seriálu Expozitura. Momentálně Hana Vagnerová alias Tereza Hodačová chrání prezidenta republiky v seriálu Atentát.

MUŽI:


Martin Stránský

Ordinace: Martin Stránský
Zdroj: Nova.cz


Doktor Ota Kovář v minulém roce ordinoval v Doktorech z Počátků, nedávno se však vrátil zpět do kamenické nemocnice seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.


Petr Rychlý

Ordinace: Petr Rychlý
Zdroj: TV Nova


Čestmír Mázl alias Petr Rychlý se v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 vyskytuje již od jeho začátku a proto nesmí mezi nejlepšími nominovanými herci chybět.
 

Jan Čenský

Ordinace: David Suchý
Zdroj: Archiv TV Nova


Sympatický primář David Suchý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 sice na chvíli zmizí, vydal se totiž na misi do Ugandy, i tak ale patří k nejlepším hercům seriálu.
 

Martin Zounar

Ordinace: Vysmátý Bobo Švarc
Zdroj: Nova.cz

 

Martin Zounar si nominaci mezi nejlepší seriálové herce vysloužil dokonalým ztvárněním doktora Boba Švarce, který věčně soupeří se svojí manželkou Heluš.
 

Rudolf Hrušínský ml.

Seriál Ulice: Vlasta Pešek je občas na zabití...
Zdroj: TV Nova


Vášnivý rybář a majitel činžovního domu Vlastimil Pešek patří ke stálicím seriálu Ulice, Jeho představitel Rudolf Hrušínský ml. zase patří k nejlepším českým hercům.
 

Oldřich Kaiser

Oldřich Kaiser - 2
Zdroj: TV Nova


Bohoušek je oblíbená postavička hausbótové zátoky seriálu Na Vodě. Oldřich Kaiser je však ve své roli zanedbaného alkoholika k nepoznání.

Lukáš Langmajer

Lukáš Langmajer
Zdroj: TV Nova


Hugo je smolař, který se musel nastěhovat do hausbótové zátoky ke svému kamarádovi. Herec Lukáš Langmajer postavu naivního a hodného Huga v seriálu Na Vodě hraje opravdu přesvědčivě.

 

Anketa

Kdo je nejlepší herečka seriálů TV Nova?

Hlasovalo 5299 lidí.

Anketa

Kdo je nejlepší herec seriálů TV Nova?

Hlasovalo 5197 lidí.

 

Nepřehlédněte:

DRAZÍ SOUSEDÉ: Tohle jsou hlavní hrdinové nového seriálu!

Videoklipy a koncerty: Finalisté SuperStar jsou v jednou kole!


 

Nova.cz