• Pořady
  • Zlatá labuť
  • Vztah Evy a Martina ze Zlaté labutě se změní. Do života jim zasáhne významná událost

Vztah Evy a Martina ze Zlaté labutě se změní. Do života jim zasáhne významná událost

Bára (Marta Dancingerová), Alena (Simona Lewandowska) i Eva (Beáta Kaňoková) zažívají ve Zlaté labuti těžké období. Bára teskní po Petrovi (Adam Vacula), Eva se bojí o Martina (Kryštof Bartoš) a Alena čelí zákeřnému útoku, který se dotkne také Jakuba (Martin Kristán Hochman). A zkoušky čekají také na Irenu (Kristýna Ryška).

Irena neví, co má řešit dřív. Brání se Lukášovu (Robert Mikluš) obvinění, žehlí Rudolfův (Petr Stach) průšvih s Gruberem (Jaroslav Plesl) a navíc musí rychle uklidnit situaci kolem Jakuba, který dluží velké peníze špatným lidem.

Problémy s Bouchnerem

K tomu všemu hraje Ireně na nervy také kolaborant Bouchner (Ladislav Hampl), který v obchodním domě řádí jako černá ruka. A navíc ji ještě čeká šokující zážitek s matkou.

Historická událost

Eva je v těžké situaci, protože Martin nevzdává svůj boj proti německé nadvládě. Tentokrát se rozhodl účastnit protestní poutě na Říp a za žádnou cenu si to nenechá rozmluvit. „Pouť na Říp je další z reálných událostí, které jsme se rozhodli do děje Zlaté labutě zakomponovat. Šlo o první výrazné protiněmecké povstání českého obyvatelstva. V neděli 30. dubna 1939 se poutě na Říp zúčastnilo více než 60 000 lidí, přestože účastníkům hrozilo ze strany gestapa velké nebezpečí,“ popisuje historickou předlohu kreativní producentka Klára Follová. Jak zasáhne událost do života Evy a Martina?

Premiérové díly seriálu Zlatá labuť sledujte každý čtvrtek ve 20:20 na Nově nebo už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady