Kučerovi ze Zlaté labutě: Seznamte se s rodinou, která vládne impériu

Pracovat v obchodním domě Zlatá labuť. který je chrámem luxusu a nákupů, je pro zaměstnance čest. Tuto možnost jim ve Zlaté labuti dali Kučerovi, kteří se rozhodli v srdci Prahy otevřít obchodní dům. Kromě toho ale vlastní i další majetky. Kdo všechno tvoří tuto rodinu?

Rodina na prvním místě, tak to vidí Kučerovi. Není radno odporovat rodičům, kteří chtějí samozřejmě pro své děti jen to nejlepší, ale také si přejí, aby jejich odkaz pokračoval dál. Proto musí držet rodina pohromadě, čelit výzvám a umět vést podnik.

Rudolf Kučera

Rodině vládne železnou roku otec rodu Rudolf Kučera, kterého hraje Petr Kostka. Zapálený vlastenec vychovává tři děti, které by podle něj měly pokračovat v rodinné tradici a převzít impérium. Nejstarší syn Rudolf by měl vše zdědit, jenže se mu do toho moc nechce. Poslouchat tatínka na slovo musí také Irena, která se snaží vést celý podnik, a nejmladší syn Petr, který dostal na starost chod Zlaté labutě.

Petr Kostka v roli Rudolfa Kučery
Petr Kostka v roli Rudolfa Kučery  |  FOTO:  TV Nova

Božena Kučerová

Žít s nekompromisní hlavou rodiny? To někdy není jednoduché. Božena Kučerová, kterou hraje Daniela Kolářová, to ale zvládá. Je klidná a smířená s tím, že se manželovi podřizuje. Umí být také rázná. Rodina je pro ni důležitá. „Já jsem manželka pana Kučery, kterého hraje Petr Kostka, máme spolu tři děti, které se učí vést firmu. Vlastníme dvě elektrárny a otevřeli jsme obchodní dům.“

Daniela Kolářová
Daniela Kolářová v roli Boženy Kučerové  |  FOTO:  TV Nova

Rudolf Kučera mladší

Rudolf, kterého hraje Petr Stach, prodělal v dětství obrnu a skončil na vozíku. Musí se občas potýkat s pohledy ostatních, s nemístnými poznámkami a občasnými překážkami, které musí překonat. Otec by si přál, aby jednou Rudolf převzal rodinné impérium, ale jemu se do toho nechce. „Tatínek chce, aby se ujal vedení společnosti, ale moje postava se tomu zatím docela úspěšně brání a svádí to na svoji nemohoucnost a na to, že nemůže převzít takovýto náročný úkol,“ řekl Stach.

Petr Stach
Petr Stach v roli Rudolfa Kučery mladšího  |  FOTO:  TV Nova

​Irena Mašková

I když si rodina myslí, že impérium jednoho dne převezme nejstarší Rudolf, jeho sestra Irena (Kristýna Ryška) to vidí jinak. Dere se do čela rodinného klanu, protože si myslí, že by se na tuto pozici hodila. Z tohoto důvodu se občas nepohodne s nejmladším sourozencem Petrem, který dostal na starost řízení Zlaté labutě. Irena je v očích ostatních intrikánkou, která si jde tvrdě za svým. Kromě rodinného podniku je pro ni důležitá i rodina. S manželem Lukášem má dva syny.

Kristýna Ryška
Kristýna Ryška v roli Ireny Maškové  |  FOTO:  TV Nova

​Petr Kučera

Druhorozeným synem je Petr Kučera, kterého hraje Adam Vacula. Petr se ujal vedení nově otevřeného obchodního domu Zlatá labuť. K podnikání se nechal inspirovat poznatky, které nasbíral z cest po světě. Je pravým gentlemanem, který okouzlí nejednu ženu. Závisí na něm nejen chod Zlaté labutě, ale také budoucnost rodinného klanu. Do života mu vstoupí Bára Veselá, která mu bude způsobovat potíže. A začne mu ukazovat svět jinýma očima.

FOTO:  TV Nova

​Lukáš Mašek

Irena žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem Maškem, kterého ztvárňuje Robert Mikluš. Lukáš pochází z bohaté rodiny, vlastní domy a poskytuje bydlení lidem, kteří nejsou schopni si ho dovolit. Do chodu obchodního domu Lukáš nezasahuje, ale je součástí rodiny Kučerů. Je přítomen při firemních, ale i rodinných setkání.

Herec Robert Mikluš
Robert Mikluš alias Lukáš Mašek ze Zlaté labutě  |  FOTO:  TV Nova

​Seriál Zlatá labuť sledujte každý čtvrtek ve 20:20 na Nově. S předstihem najdete epizodu nyní na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady