Robert Mikluš o vztazích ze Zlaté labutě: Co prozradil o manželství s Irenou?

První dobový seriál TV Nova Zlatá labuť startuje na televizních obrazovkách už ve čtvrtek 2. února. Další postavou, která zasáhne do děje, je Lukáš Mašek. Toho ztvární Robert Mikluš. Co herec o roli prozradil?

Lukáš Mašek se přiženil do rodiny Kučerových, která vlastní nově otevřený luxusní obchodní dům Zlatá labuť.

Láska, nebo rozum?

„Je to manžel Ireny, která je jediná dcera Kučerů. Jsou to vlastníci Zlaté labutě, kromě jiného, protože jejich obchodní rejstřík je mnohem větší. Nevíme, jestli to byl sňatek z rozumu...,“ prozradil Mikluš.

​Pomoc druhým

Do chodu obchodního domu postava Mikluše nezasahuje. Jaká je tedy jeho profese? „Lukáš vlastní domy. Spíš by se dalo říct, že je rentiér, ale jako rentiér se cítí v podstatě neužitečný. Snaží se nějakým způsobem lidem pomáhat, být pro společnost prospěšný. Snaží se být oporou Ireně a poskytuje bydlení lidem, kteří nejsou schopni platit v době, kdy nás okupují Němci,“ vysvětlil herec.

Elegantní doba

Prvorepubliková doba byla pro Československo významná. Jak herec tuto dobu vnímá? „Je to spojené s elegancí, líbí se mi na lidech, jak se oblékali. Bylo to podobné i v myšlení, chování těch lidí. Nechci znít staromládenecky, ale byla to taková nonšalantnost,“ doplnil.

Pro seriál Zlatá labuť byly vytvořené kulisy v pražských Kbelích, kde herci tráví spoustu času. A podle Mikluše se vše velmi povedlo. „Vůbec to, co televize poskytla za zázemí pro herce, pro příběh, realističnost těch věcí, je obdivuhodné. A já musím za sebe i za ostatní, jak je vidím kolem sebe, říct, že se v tom skvěle existuje,“ dodal.

​Seriál Zlatá labuť startuje 2. února na Nově. O týden dříve najdete epizodu na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady