První dobový seriál TV Nova Zlatá labuť: Hvězdné obsazení, dechberoucí kulisy i životní osudy

Historicky prvním dobovým seriálem TV Nova se na jaře stane Zlatá labuť. Původní výpravný seriál bude vyprávět osudy lidí spjatých se stejnojmenným luxusním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupu a luxusu v Československu stojícím v samém centru Prahy. Pro TV Nova jej natáčí oceňovaná produkční společnost Dramedy Productions v čele s producenty Filipem Bobiňskim, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem. Režiséry Zlaté labutě jsou Braňo Holiček a Biser A. Arichtev. Kreativní producentkou TV Nova je Klára Follová.

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici.

Nový svět

„Budeme vyprávět příběh zaměstnanců a majitelů nově otevřeného obchodního domu. Zejména tři hlavní hrdinky, mladé dívky, očekávají, že se jim v nové práci naplní životní cíle a touhy, a možná i doufají, že zde najdou ochranu před nástrahami vnějšího světa, kde se schyluje k válce. Pro všechny je to úžasná práce v novém luxusním a atraktivním světě, který v tehdejším Československu neměl obdoby,“ říká producent a showrunner Filip Bobiňski.

Osudy hrdinek

„Bára řeší spoustu problémů, které nečekala. A jeden z těch problémů je samozřejmě láska. Ta postava mě baví, protože má velký nadhled a je odvážná a spontánní. Je jiná, než co jsem doposud hrála,“ říká o své roli Marta Dancingerová. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská).

Kučerovi

Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny, maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem.

„Petr je podnikatel, který se vrátil z cest po světě, kde se inspiroval a v Praze právě rozjíždí svůj nový projekt nazvaný Zlatá labuť,“ říká Adam Vacula a dodává: „Líbí se mi na něm, že každý problém, který se objeví, ať už doma nebo ve firmě, se snaží řešit lidsky a gentlemansky a že je to člověk s vizí, který chce do Československa přivézt něco, co tady ještě nebylo.“ Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš).

Dechberoucí ateliéry

V pražských Kbelích postavila ve svých Dramedy Studios produkční společnost na ploše větší než 2 500 metrů čtverečních hned několik sekcí ohromujícího obchodního domu. „Příběh velkého dobového obchodního domu jsme měli v hlavě delší dobu, lákalo nás to ojedinělé prostředí, kde se střetává spousta životních osudů. Diváky provedeme mnoha prostředními, a to jak luxusními kancelářemi řídicích pracovníků, tak suterénem, ve kterém se pohybují běžní zaměstnanci. Uvidí dobovou restauraci, bar, prodejnu gramodesek nebo obrovskou sekci dobové módy. Zlatá labuť bude pro všechny fanoušky dobových a výpravných seriálů, které lahodí oku a zároveň se v nich mohou potkat s problémy a situacemi, které sami řeší, jen zasazenými do jiného dobového rámce,“ dodává Bobiňski.

„Zlatá labuť je výjimečný projekt. Jde totiž o úplně první dobový seriál TV Nova v její historii. Sledovat budeme osudy lidí, které na přelomu třicátých a čtyřicátých let spojil nový luxusní obchodní dům, a to od jeho ředitele, přes vedoucí jednotlivých sekcí, ostrahu, vrátné až po prodavačky,“ říká kreativní producentka TV Nova Klára Follová a dodává: „Diváky zkraje příštího roku, kdy se Zlatá labuť chystá do vysílání TV Nova, čeká nejenom fascinující přehlídka dobových kostýmů, líčení, interiérů, rekvizit, ale hlavně strhující příběh nabitý dramatickými zvraty, emocemi a romantikou. To vše v podání hereckých legend i mladých hvězd českých obrazovek." 

Hlavní hrdinové

Ústřední dvojici ztvární Adam Vacula a Marta Dancingerová. Kromě nich se diváci mohou těšit na Petra Kostku, Danielu Kolářovou, Petra Stacha, Kristýnu Ryška, Simonu Lewandowskou, Beátu Kaňokovou, Kryštofa Bartoše, Vasila Fridricha, Michaela Mauerovou, Vojtěcha Vodochodského, Gabrielu Míčovou, Tomáše Töpfera, Robina Ferra, Lucii Štěpánkovou, Adriana Jastrabana, Pavla Řezníčka a další.

Galerie

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady