• Pořady
  • Voyo
  • Výhra v loterii lásce nesvědčí. Komedii Štěstí je krásná věc sledujte na Voyo

Výhra v loterii lásce nesvědčí. Komedii Štěstí je krásná věc sledujte na Voyo

Česká romantická komedie Štěstí je krásná věc vychází z toho, po čem většina lidí touží – vyhrát v loterii spoustu peněz. Jak už to ale v životě bývá, někdy se splnění našich snů obrátí proti nám. Tento hvězdně obsazený film s Petrou Hřebíčkovou, Karlem Zimou, Janem Dolanským, Markem Taclíkem, Ondřejem Pavelkou a Zděnkem Godlou vstupuje na Voyo už teď.

„Ačkoliv jde o romantickou komedii, není to o tom, že ona chce jeho a on nechce ji anebo obráceně, jak to u podobných snímků bývá. V našem filmu figuruje sehraný pár, kterému do cesty vstoupí nečekaná výhra v loterii, a ta jejich život obrátí vzhůru nohama,“ přibližuje dějovou zápletku režisér Jiří Novák, „je to tedy spíše o zkoušce, kterou ten vztah projde, než o dobývání srdce krásné neznámé nebo příjezdu prince na bílém koni.“

Komedie Štěstí je krásná věc

Jana (Petra Hřebíčková) a Čenda (Karel Zima) vyhráli sto sedmdesát šest miliónů na tiket, který jim předtím posvětil farář. „Oni ty peníze vlastně nepotřebují,“ popisuje jejich situaci představitelka Jany Petra Hřebíčková, „žijí teď a tady. Co mají, to vydají, a jsou spokojeni. Hlavně že se mají rádi.“ Výchozí situace obou hlavních hrdinů ale není nijak šťastná: žijí na malé vesnici, a protože ani jeden z nich nemůže najít práci, mají spoustu dluhů a celkem často jim klepe na dveře exekutor. 

Sledujte na Voyo také dokument Arnold a Sly: Rivalové, přátelé, ikony:

Hvězdné herecké obsazení

Po výhře splatí všechny půjčky a jejich svět vypadá na chvíli zalitý sluncem. Dvojice vyrazí do Prahy užívat si života, jak si to vždycky představovali. Záhy se ale projeví klasická snaha mnoha ostatních lidí přiživit se na jejich štěstí a urvat, co se dá. Objeví se spousta kamarádíčků, kteří nutně potřebují založit, dávných spolužáků či jiných individuí s neodolatelnými nabídkami k nejrůznějším investicím. K harmonii rovněž nepřispívá ani závistivý soused Luděk (Marek Taclík) a po dlouhých letech se také ukáže jejich téměř zapomenutý příbuzný (Jan Dolanský). Zkrátka velké peníze přitahují velké starosti. Oba hlavní protagonisté nakonec zjistí, že největší životní výhrou je jejich vzájemná láska. Přesně tak, jak to ve správné romantické komedii má být. 

Štěstí je krásná věc
Štěstí je krásná věc  |  FOTO:  TV Nova

Karel Zima o štěstí

Herec Karel Zima prohlásil na tiskové konferenci k filmu: „Štěstí nechodí po ulici ani nečeká v sázkových kancelářích či v prodejnách drahých aut. Nosíme ho v sobě. Někdo to ví, někdo ne a hledá ho pak všude možně, ale většinou marně.“  

Zajímavosti k filmu

  • Pan režisér, pro něhož bylo Štěstí je krásná věc celovečerním debutem, naskočil do rozjetého rychlíku natáčení po sedmi dnech jako náhradník za původního režiséra Tomáše Svobodu (točil komedie Hodinový manžel, Manžel na hodinu anebo Dvě nevěsty a jedna svatba), který měl nehodu při jízdě na motorce a nebyl v tu chvíli schopen pokračovat v práci. 
  • Natáčení probíhalo v malebné vesnici Líšná na Rokycansku. 
  • Některé scény vznikaly improvizovaně, díky spontánnímu přístupu herců jako Zdeněk Godla. 
  • Richard Müller nahrál do filmu dvě písně. 
  • Scenárista Jaroslav Sauer zpracoval původně litevskou předlohu. 
  • Karel Zima, představitel Čendy, prozradil v jednom rozhovoru, že kdyby on vyhrál sto sedmdesát šest miliónů, udělal by „opravdu velkej mejdan“. 
  • Jednu z filmových postav, bývalého taxíkáře Patrika, si zahrál Zdeněk Godla, jenž získal velkou popularitu v seriálu Most!. Do natáčení přivedl i romskou kapelu, kterou ve filmu uslyšíme.   

Měli jste rádi Zlatou labuť? Nenechte si na Voyo ujít také seriál Dunaj, k vašim službám:

Kde sledovat film Štěstí je krásná věc?

Štěstí je krásná věc vstupuje na Voyo už teď. 

Zajímá vás Petra Hřebíčková? Více se o ní dozvíte na Kinoboxu.

Sdílet

TOP články

Nejnovější