Film Promlčeno má Karla Rodena, Malibu i Bonda! Jakými skutečnými událostmi se inspiruje?

Od 21. května můžete na Voyo sledovat film Promlčeno, který se inspiruje skutečnými událostmi. Stojí za ním režisér a scenárista Robert Sedláček, objevuje se v něm řada známých českých hvězd, a dokonce sklidil úspěch i v zahraničí.

Proč vám při jeho sledování půjde mráz po zádech? Kdo všechno si v něm zahrál? A jakou má souvislost s bondovkami?

Promlčeno

Ve filmu se dozvíme, že v době natáčení byla v ČR maximální promlčecí lhůta u vražd 20 let. Právě tento fakt sehraje v ději důležitou roli. Radek se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, kde se chce konečně vyrovnat se svou minulostí. Touží nalézt jednu mladou ženu, v čemž mu pomáhá rozhlasová moderátorka Eva. Při jejich hovoru v nočním vysílání vyplouvají na povrch děsivé události z minulosti, které navždy změní životy několika lidí. Do vyprávění je vtažena také pražská kriminálka a začíná napínavý boj o čas a spravedlnost.

Karel Roden

Hlavní postavu ztvárňuje jeden z nejlepších českých herců současnosti Karel Roden. Ten za roli dokonce získal cenu za nejlepšího herce na New York Independent Cinema Awards. Samotný film dále získal hned tři významné zahraniční ceny z International Independent Film Award, Florence Film Awards a Oniros Film Awards.

Igor Bareš a Karel Roden
Igor Bareš a Karel Roden  |  FOTO:  TV Nova

Další herci

Moderátorku ve studiu hraje Barbora Bočková, která ztvárňuje Markétu v seriálu Zlatá labuť. Dále ve snímku diváci uvidí třeba Vilmu Cibulkovou, Igora Bareše, Vladimíra Kratinu nebo Denisu Barešovou. Kromě nich se tam ale objeví například také známý grafik TMBK, youtuber Vláďa Kadlec alias VladaVideos, moderátor Jiří Chum nebo švagr Karla Rodena Ernesto Čekan.

Původní obsazení

Úplně ze začátku měl film mít úplně jiné obsazení i režiséra. Počítalo se s Norbertem Lichým, Jiří Bartoněm a dalšími. Kvůli rozpočtu pak ale došlo k prodeji jeho práv. Robert Sedláček potom do rolí vybral jiné herce. Z původního výběru si nakonec ponechal jenom Karla Rodena.

Vilma Cibulková a Denisa Barešová
Vilma Cibulková a Denisa Barešová  |  FOTO:  TV Nova

Praha i Malibu

Natáčení probíhalo v Česku i zahraničí. Konkrétně část scén vznikala v Praze a zbytek zase v americkém Malibu. Ve snímku je vidět například budova Českého rozhlasu na pražských Vinohradech, chodovský hřbitov nebo tři budovy Prosek Point na Praze 9. Jednu z nich diváci znají ze seriálu Specialisté, protože představuje sídlo policistů.

Odkaz na Jamese Bonda

Postava Igora Bareše u sebe nosí pistoli Walther P99. Jedná se o originální kousek z bondovek Jeden svět nestačí a Zítřek nikdy neumírá. Herec tedy držel v ruce úplně stejnou zbraň, které se dotýkal i Pierce Brosnan!

Vladimír Kratina a Karel Jirák ve filmu Promlčeno
Vladimír Kratina a Karel Jirák ve filmu Promlčeno  |  FOTO:  TV Nova

Změna image 

Není výjimečné, že kvůli natáčení herci musí občas změnit image. Největší proměnou prošla na žádost režiséra Barbora Bočková, která s tímto požadavkem neměla problém. I když změnila vizáž jen kvůli natáčení, nakonec si účes oblíbila natolik, že si ho nechala i v běžném životě.

Karel Roden
Karel Roden  |  FOTO:  TV Nova

Film Promlčeno sledujte od 21. května na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady