Joaquin Phoenix a jeho dětství v sektě. Jak se změnil po smrti bratra?

Joaquin Phoenix dokázal jako bájný fénix z popela povstat hned několikrát. Dětství v problematické sektě, smrt jeho bratra, boj s alkoholismem – to jsou jedny z mnoha překážek, které cestou za fenomenálním úspěchem musel překonat.

Není divu, že na Voyo nyní boduje film Iracionální muž od Woodyho Allena, v němž si zahrál životem zničeného univerzitního profesora. Podívejte se na životní cesty muže, jehož příběh je stejně různorodý jako jeho role.

Dětství v chudobě a v sektě

Rodina Joaquina Phoenixe byla součástí nechvalně proslulé sekty Children of God (Děti boží). Spolu se svými čtyřmi sourozenci si často museli vydělávat pouličním uměním, aby obstarali jídlo nebo zajistili finance na fungování společenství.

FOTO:  Nova.cz

​​Rodina se ale po čase rozhodla ze sekty odejít a na důkaz znovuzrození si změnit jméno na Phoenix – stejně jako bájné zvíře, které dokáže povstat z vlastního popela.

Bratr mu zemřel před očima

Právě díky vystupování na ulici si nadaných sourozenců všiml i hledač talentů a děti začaly hrát v televizních reklamách. Na výsluní se po čase dostal hlavně Joaquin a jeho starší bratr River, z něhož se pomalu rodila hvězda devadesátých let.

FOTO:  Profimedia

​Nejen kvůli problematickému dětství ale Joaquin ani River neměli daleko k drogám. Když si v roce 1993 společně vyšli do klubu The Viper Room, jenž tehdy vlastnil Johnny Depp, River se předávkoval a ani lékařská pomoc přivolaná Joaquinem ho nedokázala přivést k životu.

Ačkoliv si Phoenix slíbil, že se drogám vyhne, trauma ho do náruče závislosti přivedlo ještě několikrát. Alkoholismu propadl hlavně po natáčení oscarového Walk the Line. 

Z namyšleného floutka skromným aktivistou

V interview pro Vanity Fair Joaquin přiznal, že v minulosti býval ke štábu krutý a spolupráce s ním nebyla snadná. Brzy se prý ale chopil druhé šance a k práci teď přistupuje s větší pokorou. To potvrzuje i fakt, že po výhře na SAG Awards odešel z ceremoniálu, aby se jako celoživotní vegan účastnil happeningu, při kterém prasatům před porážkou podával vodu. Drogy, sex a rock'n'roll s věkem vystřídala rodina, aktivismus a boj za práva zvířat.

FOTO:  Archiv TV Nova

Pan profesor, nebo Joker?

Nyní si diváky získává i jako rozpolcený profesor ve snímku Woodyho Allena Iracionální muž. Pro roli člověka, jenž znenadání najde smysl života, dokonce přibral několik kilo. Ani to mu ale neubralo ani deka pověstného charismatu.

Také marně čekáte na Jokera s Lady Gaga jako Harley Quinn? Podívejte se na první fotky z natáčení očekávaného trháku.

​Herecké umění Joaquina Phoenixe si můžete užít právě pod vedením Woodyho Allena. Iracionální muž vás už nyní čeká na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady