Únor plný novinek: Na Voyo míří drsný Benicio del Toro, psychopatická matka i česká klasika

Druhý měsíc letošního roku zavál na Voyo spoustu filmových novinek, které vás doslova přimrazí k obrazovce! Na jaké tituly se můžete těšit už tento týden?

Projděte si naše filmové tipy a připravte si promítání na celý týden!

Hra špionů (už teď na Voyo)

Může se z obyčejného obchodníka stát agent? Nejenže může, on se jím i skutečně stal! Thriller Hra špionů vás přenese do studené války a hrozícího konfliktu mezi Sovětským svazem a USA. Podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) se do Moskvy na oko vydá za obchodem, ve skutečnosti však začne získávat informace od sovětského agenta Olega Peňkovského (Merab Ninidze). Jak tahle akce pod taktovkou CIA a MI6 dopadne?

FOTO:  TV Nova

​​Kromě podmanivého Benedicta Cumberbatche si diváci užijí také záběry z Prahy. Nahlédnout můžete například do útrob českého Ministerstva dopravy, které si ve filmu zahrálo americkou ambasádu v Moskvě. Pro filmaře zkrátka nepůsobí nic tak východně jako fungující páternoster.

Milenci a vrazi (už teď na Voyo)

Milenci a vrazi jsou důkazem, že filmová adaptace Vladimíra Párala s lety nestárne, ale naopak získává na intenzitě.  Knížka popisovala, jak dva typy lidí, modří a červení, žijí v Ústí nad Labem nedaleko smyšlené chemičky Kotex. Zatímco modří mají skvělé postavení, jsou zajištění, kultivovaní a pracují ve vysokých funkcích, červení jsou naopak chudí, draví a dobyvační. Ani jedna z tříd ale není příliš šťastná. Zatímco ti červení by se rádi dostali mezi nenáviděné modré, ti druzí jsou zase znudění vlastním postavením a rádi se nechají zlákat živočišností červených.

Herecký koncert předních českých hvězd v čele s Ondřejem Vetchým, Zuzanou Norisovou, Jiřím Langmajerem a Zlatou Adamovskou si ve filmové adaptaci slavné knížky můžete vychutnat už 7. února na Voyo!

Perfektní den (11. 2.)

Že vám zní Perfektní den jako název nějaké romantické komedie? Nenechte se mýlit! Oceňovaný španělský film vás zavede do centra války v Jugoslávii kde se skupina humanitárních pracovníků snaží vyčistit studnu – jediný zdroj pitné vody pro okolní vesnice, do které někdo hodil mrtvolu. Zdánlivě jednoduchý úkol se ale postupně stává neřešitelným rébusem, při němž se hrdinové budou muset vypořádat se zaminovanými krávami či s absurdními nařízeními mírových jednotek OSN.

Perfektní den vám spíše než historické reálie konfliktu na Balkáně ukáže v plné míře absurditu války, fanatismus, ale i bezradnost dobrovolníků. Tento mix kruté satiry si užijete hlavně díky skvělým hereckým výkonům v čele s Beniciem Del Torem.

​V zajetí (12. 2.)

Milující maminka pro své dítě udělá vše. Jenže co když ho miluje až k smrti? Mrazivý thriller V zajetí vám ukáže oddanou matku Diane Sherman (Sarah Paulson), která se stará o svou dceru Chloe (Kiera Allen). Ta je upoutaná na invalidním vozíku. Společně žijí v naprosté izolaci, fungují jako tým. Jenže Chloe má brzy odejít na vysokou. A spolu s tím se začne pomalu dozvídat krutou pravdu. Stane se z milujícího domova vězení?

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady