Rozhovor s princem Harrym na Voyo: Další odhalená tajemství královské rodiny!

Napjaté vztahy prince Harryho s královskou rodinou veřejnost zajímají už dlouho. Existuje celá řada otázek, na které by lidé chtěli znát odpověď. A právě na ně se princ Harry rozhodl zaměřit v nové knize Spare, kde odkrývá sám sebe, ale i detaily vztahů s jeho nejbližšími. Na podrobnější zpověď o knize se rozhodl zaměřit britský novinář Tom Bradby, který vyrazil za princem do Kalifornie.

Třicet osm let vyprávělo můj příběh spousta různých lidí, kteří ho záměrně překrucovali a upravovali. Řekl jsem si, že nastala vhodná doba, abych ho začal vyprávět sám,“ řekl princ Harry v rozhovoru.

Otevřená zpověď

Do Kalifornie prince Harryho přijel navštívit britský novinář Tom Bradby, který se během rozhovoru zaměřil na důležité momenty z knihy Spare. V ní princ Harry odkrývá tajemství královské rodiny. Nebojí se mluvit o pocitech a o tom, jak to mezi členy královské rodiny momentálně vypadá. Diváci se také dozví, jak to je mezi princeznou Catherine a jeho manželkou Meghan Markle.

Ztráta princezny Diany

V rozhovoru se Tom Bradby zaměřuje na kapitolu, ve které princ popisuje, jak jemu a princi Williamovi oznámil současný král Karel III. nehodu maminky princezny Diany. Pro oba bylo těžké se s tím smířit. Princ měl podle vlastních slov problémy s určitými vzpomínkami, což přikládá obrannému mechanismu.

Když byl starší, rozhodl se také projet tunelem, ve kterém se nehoda stala. „Stále tam bylo tolik nezodpovězených otázek, zvláště z vyšetřování. S Williamem jsme seděli v místnosti, řekli nám, že to byl celý řetěz událostí. Stačilo dát pryč jediný článek toho řetězu a nemuselo se to stát,“ vyprávěl princ.

Sourozenecká rivalita

Princ Harry se také rozpovídal o bratrovi – princi Williamovi. Mluvil především o tom, kdy mezi nimi začala rivalita a jak se k němu bratr choval, když studovali na chlapecké internátní škole Eton. Když jste mladší bratr, je to na nic… On se mnou nechtěl dělat nic, tenkrát mě to bolelo. Mezera mezi mnou a Williamem je podobná té mezi Archiem a Lily... Už chápu, jak otravní mohou být mladší sourozenci,“ vysvětlil.

Novinář se zaměřil také na neshody mezi princeznou Catherine, princem Williamem a manželkou Meghan Markel. Od začátku si prý nesedli. Princ přikládá nepřijetí Meghan do rodiny některým stereotypům – americká herečka, rozvedená a míšenka, jak uvedl v rozhovoru. Měl jsem pocit, že ty stereotypy mezi nás stavěly bariéru, která jim bránila ji poznat a přivítat mezi nás,“ uvedl.

Vztahy v rodině

Aby zajistil bezpečnost své rodině, jak princ Harry sám říká, odstěhoval se z Velké Británie do americké Kalifornie, kde žije s manželkou a jejich dvěma dětmi. Královskou rodinou to tehdy otřáslo, ale nejen ní, celý svět sledoval princovo rozhodnutí.

Vztahy se mezi členy královské rodiny ochladily, a zatím nedošlo k žádné změně. V budoucnosti by ale podle prince nastat mohla. „Chtěl bych zpátky svého otce, chtěl bych zpátky svého bratra. V tuhle chvíli se k nim ale nehlásím. Stejně tak jako oni ke mně,“ řekl.

Královna Alžběta II. 

Princ Harry má i hezké vzpomínky na rodinné chvíle. Například učil babičku královnu Alžbětu II. gesto z filmu Ali G Indahouse, které jí prý šlo velmi dobře. Uměla naprosto skvěle mávnou zápěstím... Na to nikdy nezapomenu, ten večer, kdy jsme grilovali… To bylo nádherné. Cítil jsem se jako součást rodiny, cítil jsem se úplně jinak než dřív… Možná to byl zase ten pocit potlačení zármutku a smutku. Ale tenkrát jsme se s mojí Gan-Gan pořádně nasmáli,“ dodal princ Harry.

Rozhovor s princem Harrym si pusťte nyní na Voyo.

Sledujte na Voyo také druhý rozhovor Princ Harry: Vlastními slovy.

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady