NEBEZPEČNÉ NATÁČENÍ VE VĚZENÍ: Které oddělení bylo absolutně nejhorší? Režisér dokumentu promluvil

Žádný člověk se nechce dostat do vězení. Štáb TV Nova ale tvoří výjimku – dobrovolně se vydal za mříže, aby mohl natočit dokumentární sérii Holky pod zámkem! Režisér celého projektu Jiří Fedurco prozradil, co všechno obnášelo natáčení ve vězení.

Přehrát poslední díl

Jako každé natáčení – i toto začínalo vstupním castingem. Dle slov režiséra mělo mnoho žen zajímavý příběh, neuměly ho ale správně podat, nebyla z nich cítit žádná energie. Jenže pro projekt bylo důležité, aby jednotlivé příběhy měly vývoj. Štáb se dostal i k ženám, které jsou odsouzené za ten nejhorší zločin – za vraždu. Ty ale o svých činech nechtěly mluvit.

FOTO:  TV Nova

Jak tedy takové natáčení probíhalo? Každý den celý štáb i s veškerou technikou musel projit přísnou kontrolou – lidé přes speciální rám a technika přes rentgenový scanner. Ve vězení mohli strávit maximálně pět hodin denně, točili ráno, odpoledne i večer – podle toho, co se ve vězení zrovna odehrávalo.
FOTO:  TV Nova

A nejhorší oddělení? Podle režiséra rozhodně oddělení pro odsouzené s poruchami osobnosti – často tam byly slyšet křiky nebo třeba i pláč. Navíc když štáb točil s nějakou trestankyní z tohoto oddělení, všechny ostatní ženy musely být zavřené. A to se jim rozhodně nelíbilo...
FOTO:  TV Nova

Co všechno se za mřížemi odehrávalo? Podívejte se na reportáž, která vám přiblíží zákulisí tří českých věznic, kde si stovky žen odypkávají své tresty!
FOTO:  TV Nova

Unikátní možnost nahlédnout do tří ženských věznicích a poznat pohnuté osudy Holek po zámkem pokračuje každou středu od 21:30 na Nově!

 

Pokud nechcete, aby vám unikla žádná zajímavost o dokumentu, sledujte facebookové stránky Holek pod zámkem ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ PRAVDA JE VENKU! Trestankyně Margita byla dřív úplně normální! Poté to přišlo...

TO VÁS ROZPLÁČE: Jaké jsou svátky za mřížemi? Trestankyně popsaly hodně smutné Vánoce
 

Sdílet

Články k pořadu Volejte Novu

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady