KONCERT V HORÁCH: Italské Dolomity hostí hudební festival již čtvrt století

Léto se blíží a s ním i dlouho očekávané dovolené. Zajisté ale nebudete sami, kdo se vydá o prázdninách odpočívat k jezeru nebo do hor. Pokud vás už teď děsí představa zaplněného koupaliště nebo fronty na lanovky, vydejte se s námi za zajímavým kulturním zážitkem spojeným s výletem do přírody.

Tento jedinečný zážitek na vás čeká přímo v srdci Dolomit. V italských horách se již pětadvacet let pořádá festival I Suoni delle Dolomiti, neboli Zvuky Dolomit. Umělecký ředitel festivalu Mario Brunello vyzdvihuje kombinaci nádherné přírody a nebývalého kulturního požitku. Základní myšlenka vychází z toho, že hudba nemá jen jeden způsob, jak jí naslouchat. Může zaznít na mnoha místech.

FOTO:  TV Nova

Účastníci této akce musí počítat i s možnými komplikacemi. Počasí je nevyzpytatelné, a tak je změna programu vyhrazena. Během tříhodinového výšlapu, který za show musí absolvovat jak přihlížející, tak hudebníci (ti navíc se svými nástroji na zádech), je více než pravděpodobné, že z prosluněného dne se rázem stane den povětrný, či propršený.
FOTO:  TV Nova

V zájmu pohodlí i bezpečnosti je tedy doporučeno, aby si návštěvníci horského koncertu s sebou vzali pláštěnky, píšťalky i lékárničky. Dobré je taky o svém plánovaném výletu uvědomit někoho blízkého a rozhodně nechodit sám.
FOTO:  TV Nova

Festivalové složení se s každým rokem mění. Hudební žánry jsou od klasické hudby přes jazz až po hudbu etnickou. Na chuť si tedy přijde většina posluchačů. Na jaký druh koncertu se vydáte je ale v podstatě jedno, jelikož zážitek, jaký se vám naskytne v dvoutisícové nadmořské výšce bude trvat celý život.
Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Víkend

Články k pořadu Víkend

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady