• Pořady
  • Vědma
  • Josef Trojan je pro roli ve Vědmě jako stvořený! Proč stále hraje tajemné alchymisty?

Josef Trojan je pro roli ve Vědmě jako stvořený! Proč stále hraje tajemné alchymisty?

V nové česko-slovenské fantasy minisérii Vědma se objeví také mladý herec Josef Trojan, který se představí jako alchymista Tom. Už poněkolikáté získal roli, která je až mýtická. Jak se s náročným úkolem popasoval a jaké sny má vlastně tenhle mladý Trojan?

Josef Trojan je dnes už uznávaný český herec, který se dostal do povědomí nejen díky slavnému hereckému rodu, ale zejména díky svému až uhrančivému hereckému výkonu. Možná i proto často získává role tajemných léčitelů nebo zahloubaných snílků.

Kdo je vlastně Trojan  
Josef Trojan, na rozdíl od jeho sourozenců, následuje stopy svých hereckých předků a již od raného věku se objevuje na filmovém plátně po boku svého otce Ivana Trojana. Jejich nejnovějším společným dílem je film Šarlatán, kde se Josef téměř plete s otcem, neboť ztvárňují stejnou postavu, jen v jiném životním období. Role léčitele mu dokonce vynesla nominaci na Českého lva, přesto ho více lákají divadelní prkna, jak uvedl v rozhovoru.

Galerie

Osud tajemného alchymisty

Díky Josefově vzhledu a možná i introvertní a hloubavé povaze inklinují režiséři k tomu, aby jej obsazovali do rolí zajímavých, ale zároveň tajemných až magických hrdinů. Jedním z nich je právě Tom v minisérii Vědma. A nebude mít vůbec lehký úkol – zachránit celé lidstvo. Otázkou ovšem je, zda o to vůbec bude stát. Jak to celé dopadne, se dozvíte už 16.6., kdy vás čeká premiéra minisérie Vědma na Voyo.

Galerie

Boj s temnotou?

Stejně jako Josefova postava se i sám herec, jak otevřeně přiznává, musel poprat s vlastními démony. V nedávné době totiž nesoupeřil s ničím jiným než sám se sebou. „Měsíc, který mi v podstatě zachránil krk. Nebýt toho měsíce, točil bych se v nesnesitelný temnotě, ze které už by se horko těžko hledala cesta ven.“ Herec se svěřil internetu také proto, že má dojem, že pokud by jeho otevřené přiznání pomohlo alespoň jednomu člověku, stojí za to tato témata otevírat.

Nepřipomíná vám někoho?

Timothée Chalamet, mladý herec s francouzskými kořeny, je podobně zahloubaný a mystický jako Josef Trojan. Oba pocházejí z divadelního prostředí a od útlého věku se pohybují před kamerami. Navíc mají oba zjevné kafkovské rysy, které odrážejí melancholii a intelektualitu mladého ducha.

Angažmá v Ostravě

Aktuálně se Josefu Trojanovi plní sen a září na divadelních prknech, kvůli hraní v divadle se dokonce přesunul do Ostravy. Vidět ho můžete například v představení v Divadle Petra Bezruče, kde působí v inscenacích Proces, Sen čarovné noci nebo Lekce Hitchcock.

Vědma na Voyo už od pátku 16. června

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady