Šimon z Ulice si prochází pubertou: Jak zvládnout teenagera a nezbláznit se z toho?

Šimon je momentálně ve věku, kdy s ním mává puberta, a proto se často chová neadekvátně. Jeho prioritou je paření her na počítači s Michalem Klímou, se kterým chce vyhrát turnaj. Na úkor toho začne Šimon zanedbávat školu. Do toho povinnosti doma mu také připadají zbytečné a Gábina se tak často ocitá v koncích. Pubertou svého dítěte si projde téměř každý rodič, co dělat, aby vám z chování vašeho dospívajícího dítěte nevypadaly všechny vlasy?

Puberta, období, které je náročné nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Zatímco na dětství každý vzpomíná rád, na období puberty by někteří možná nejraději zapomněli. A to platí pro všechny zúčastněné.

Pro Šimona (Jakub Krause) stejně jako pro mnoho jiných kluků v jeho věku je praní prádla, uklízení nebo snad učení naprostá ztráta času. Priority vidí adolescenti jinde a cokoliv po nich rodič chce, je nepodstatné a nudné. Jak tohle náročné období zvládnout?

Výlety
Naplánujte si se svou drahou polovičkou nebo kamarády výlet. Ať už pojedete za přírodou, nebo se podívat na nějakou památku, rozhodně nechte puberťáka doma. Nejenže vám poděkuje, ale i vy si to více užijete.

Sport
Jóga, pilates, běh. Cokoliv, co vás napadne, je skvělou příležitostí nejen udělat něco pro své zdraví, ale také vás to příjemně nabije dobrou náladou a energii.

Wellness
Pokud vám to rozpočet a čas dovolí, co může být příjemnějšího než se nechat hýčkat? Uvolnit tělo i mysl vám jistě pomůže příjemná masáž, vířivka, nebo sauna. Zavřete oči, na nic nemyslete, jen se nechte unášet příjemnou hudbou. Tak co, už máte koupený voucher do wellness?

Meditace
Provozování meditace vám pomůže snížit stres a najít váš vnitřní klid. Pokud s ní chcete začít, není na co čekat. Meditaci můžete provozovat i z pohodlí domova.

​Nezapomínejte však na to, že toto období je náročné nejen pro vás, ale také pro vaše dospívající dítě. A hlavně, není to navždy. Časem z vašeho pubertálního dítěte vyroste rozumný a zodpovědný člověk. Tak si držme palce a vzhůru do boje!

​Sledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:30 na Nově! ​Celé díly Ulice najdete na Voyo.

Související články

Jakub Krause
Jakub Krause

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady