• Pořady
  • Ulice
  • Padouch i slizák roku. Proč získal Jan Mansfeld z Ulice poněkud drsné prvenství?

Padouch i slizák roku. Proč získal Jan Mansfeld z Ulice poněkud drsné prvenství?

Zahrát si kovaného a všemi nenáviděného padoucha to je tajný sen mnoha herců. Když vás navíc fanoušci zvolí Padouchem roku, furiantské srdce poskočí hned dvojnásob. Právě to se poštěstilo Janu Mansfeldovi, který v kategorii zlosynů u diváků zvítězil na plné čáře.

Jak se mu hrála postava manipulativního stalkera Jakuba Štěpánka? A kdo je filmovým padouchem jeho srdce? Vše se dozvíte v našem rozhovoru!

Od zamilovanosti k posedlosti

Filmoví záporáci jsou jako Vánoce strávené s rodinou. Dokáží ve vás vyvolat nadšení i znechucení zároveň. To samé se povedlo také Janu Mansfeldovi a především jeho postavě stalkera Jakuba Štěpánka. Ten nejdříve učaroval Karle, která kvůli němu byla ochotna opustit partnera i s dětmi.

FOTO:  TV Nova

​​Jenže představa ratolestí na krku Jakubovi příliš nevoněla a když se ukázalo, že Karlu nemůže mít jen pro sebe, rozhodl se jí pověsit na krk – nebál se manipulace, lží ani psychického nátlaku. Ten ostatně vyvrcholil na střeše výškové budovy, kde se ji rozhodl obměkčit fingovanou sebevraždou. 

Psychopat s duší romantika

Zatímco diváci během dramatického momentu ani nedutali, Jan Mansfeld si roli Jakuba vyloženě užíval. Převtělit se do věrohodného záporáka je ostatně tajným snem snad každého herce. „Doposud jsem dostával takové role milých hochů,“ směje se Jan Mansfeld při zmínce, že roli největšího padoucha/slizáka vyhrál právě on. „Tímhle jsem si splnil takovou hereckou výzvu zahrát si nějakého psychopata. I když on to vlastně nebyl primárně od začátku psychopat. Mně se tam líbil i vývoj té postavy. Že to přešlo od nešťastné lásky až k vydírání,“ dodává představitel Jakuba.

FOTO:  TV Nova

​​​​Vývoj postavy i jejich motivy jsou ostatně u padouchů klíčové. Diváci je totiž musí odsuzovat, ale zároveň chápat. Možná i proto Jakub Štěpánek dokázal porazit skutečný výběr padouchů, ve kterém nechyběli soudruzi, zákeřné úřednice ani sexuální predátoři.

FOTO:  TV Nova

„Lichotí mi, že diváci volili Jakuba Štěpánka. Na druhou stranu je to pro mě trošku překvapující, protože když jsem viděl nominaci těch postav, které tam byly, terapeut, který zneužíval ženy (Vojta Kotek v minisérii Guru) a pak třeba ten pan soudruh (Jan Jankovský v Králi Šumavy), který na hranicích střílel lidí, říkám si, že Jakub divákům musel asi hodně hnout žlučí,“ říká Jan Mansfeld.

Dárek k narozeninám? Poležení v hrobě

A žlučí hnul nejen divákům, ale i dalším postavám. Poslední natáčecí den, který byl zároveň dnem jeho narozenin, si dokonce Jan Mansfeld poležel v hrobě. Jaké to pro něj bylo si můžete přečíst v článku níže.

​Má sám Jan Mansfeld nějakého filmového padoucha, který ho nepřestává bavit? „Když byly ty Vánoce, tak si vzpomenu třeba na Viktora Preisse v pohádce S čerty nejsou žerty. A pak taky Anthony Hopkins v Mlčení jehňátek, to je pro mě padouch par excellence!“ 

Prvenství v říši padouchů už Janu Mansfeldovi nikdo nevezme. Kdo další si získal srdce diváků v kategoriích módní ikona, objev či titul roku? Sledujte nova.cz a nic vám neunikne! Dechberoucí výkon Jana Mansfelda v Ulici si můžete připomenout na Voyo. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady